Bolesna porażka w Stalowej Woli

środa, 17/06/2020

W dzisiejszym spotkaniu nasza drużyna przegrała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 0:3

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Dzisiejszy mecz już na wiele godzin przed pierwszym gwizdkiem elektryzował duże grono sympatyków podkarpackiej piłki. Od kilkunastu lat spotkania Stalówki ze Stalą Rzeszów obfitowały w wiele sportowych emocji, a dodatkowo bardzo wyrównana tabela rozgrywek II ligi zapowiadała niezwykle ciekawe widowisko.

W pierwszych minutach inicjatywę w środku boiska przejęli nasi zawodnicy. Groźnie było w 8. minucie, kiedy Piotr Głowacki wejściem w pole karne wywalczył rzut rożny, a także cztery minuty później, gdy piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Wojciecha Reimana przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Gospodarze groźnie zaatakowali w 20 minucie. Kacper Śpiewak po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał, który przeszedł obok słupka Wiktora Kaczorowskiego. Najlepszą okazję na zdobycie bramki dla Stali Rzeszów w tej odsłonie zmarnował w 23. minucie Damian Michalik, który z bliska trafił prosto w interweniującego bramkarza Stalówki.

Kilka minut później ta sytuacja się zemściła i niepilnowany w polu karnym Michał Fidziukiewicz posłał piłkę obok bezradnie interweniującego Kaczorowskiego. Nasz zespół starał się szybko odpowiedzieć, ale z optycznej przewagi nic nie wynikało. Tuż przed przerwą powinniśmy wyrównać, ale Artur Pląskowski trafił w słupek i do szatni schodziliśmy z jednobramkową stratą.

Druga odsłona to od pierwszej akcji dużo walki w środku pola. Ożywiło się dopiero w 53. minucie po uderzeniu z dwudziestu metrów Piotra Głowackiego. Zielono-czarni odpowiedzieli szarżą i niecelnym strzałem Szymona Jopka. Groźnie pod bramką Stalówki było również w 56 minucie – niestety, zagranie Damiana Michalika zostało zablokowane przez defensora gospodarzy.

Następnie doszło do niecodziennej sytuacji. W odstępie 180 sekund nasi zawodnicy dostali dwie czerwone kartki i przez ostatnie 25. minut musieliśmy grać w dziewiątkę. W tym okresie naszej drużynie nie można było odmówić zaangażowania. Jednak to gospodarze podwyższyli rezultat po drugim trafieniu Fidziukiewicza, a następnie wynik meczu ustalił Bartłomiej Ciepiela.

Już w najbliższą niedzielę 86. Derby Rzeszowa! Zapraszamy Was do codziennego odwiedzania serwisu. Na naszych łamach znajdziecie wiele ciekawych informacji przed potyczką z Resovią Rzeszów.

Stal Stalowa WolaStal Rzeszów 3:0 (1:0)