Czas na rewanż z Bytovią

sobota, 04/07/2020

Zapowiedź niedzielnego spotkania pomiędzy Stalą Rzeszów, a Bytovią Bytów.

Autor tekstu: Mateusz Olszański

Jutro o godzinie 17:00, w ramach 30 kolejki II ligi, na Hetmańskiej 69 w Rzeszowie zmierzą się ze sobą Stal Rzeszów oraz Bytovia Bytów. Ostatnie spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Bytovii 3-2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli w 9. minucie Grzegorz Goncerz oraz w 50.minucie Artur Pląskowski.

Bytovia aktualnie zajmuje 6. miejsce, które gwarantuje jej grę w barażach o Fortuna I Ligę. W 29 meczach zdobyła 44 punkty i ma tylko „oczko” więcej niż Górnik Polkowice, który ostatnią formą mocno zbliżył się do walki o grę w barażach. Zespół Bytovii w ostatnich 5 spotkaniach zwyciężył z Błękitnymi  Stargard (3-2) oraz z Olimpią Elbląg (1-0). Przegrał natomiast z Pogonią Siedlce (1-2) i z Górnikiem Łęczna (0-2). W ostatnim spotkaniu natomiast bytowianie zremisowali ze Skrą Częstochowa 1-1. Bytovia prowadziła przez większość spotkania, jednak niewykorzystany karny w 80. minucie sprawił, że zamiast powiększenia przewagi, zemścił się on na gospodarzach i Skra wyrównała wynik już minutę później. Najlepszym strzelcem zespołu jest 20-letni Karol Czubak z dorobkiem 13 trafień, dla którego jest to pierwszy sezon na szczeblu centralnym.

Stal Rzeszów wygrywając ostatnie spotkanie ze spadającym już z ligi Gryfem Wejherowo (2-0), uciekła ze strefy spadkowej i aktualnie znajduje się na 13. miejscu z dorobkiem 38 punktów. W ostatnich 5 spotkaniach, Stal zdobyła 4 punkty. Żurawie nie ukrywają, że zrobią wszystko, aby wygrać z Bytovią i proszą o wsparcie kibiców przez całe spotkanie.

Sędzią niedzielnego spotkania Marek Śliwa z Pińczowa, który w tym sezonie nie prowadził spotkania ani Stali Rzeszów, ani Bytovii. Arbiter w 9 spotkaniach II ligi pokazał 42 żółte i 5 czerwonych kartek.

Bytovia Bytów jest doświadczonym zespołem, który potrafi grać w piłkę. Kibiców na pewno będzie czekać ciekawe widowisko, gdyż obu ekipom zależy na zdobyciu 3 punktów. Więcej o tym spotkaniu możecie się dowiedzieć, pobierając bezpłatny program meczowy, który znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia z poprzedniego meczu obu zespołów użyte w artykule pochodzą z oficjalnej strony internetowej Bytovii Bytów.