Wszystkie aktualności

Daniel Myśliwiec przed meczem z Radunią Stężyca

sobota, 26/03/2022

Przed spotkaniem w ramach 25. kolejki eWinner II ligi pomiędzy Radunią Stężyca a Stalą Rzeszów w przedmeczowej konferencji prasowej wziął udział trener Stali – Daniel Myśliwiec, który odpowiedział na pytania dziennikarzy.

„Jesteśmy mocni, bo jesteśmy drużyną – bez względu na to, kto aktualnie występuje na boisku”

Daniel Myśliwiec o możliwości przełożenia spotkania, wynikającego z powołania Dominika Marczuka do reprezentacji Polski U-20

– W poprzedniej rundzie Dominik też był powoływany. W tej rundzie to było jego pierwsze powołanie, ale poprzedni mecz pokazał, że pomimo tego, że byliśmy bez teoretycznie czterech podstawowych piłkarzy, to jesteśmy w stanie grać i zwyciężać. Dlatego na ten moment nie umiem wyobrazić sobie sytuacji, w której mielibyśmy polegać tylko i wyłącznie na jednym zawodniku. Jesteśmy mocni, bo jesteśmy drużyną – bez względu na to, kto aktualnie występuje na boisku.

… o najbliższym rywalu – Radunii Stężyca

– Rywal jest na pewno ciekawy. Pomimo tego, że ostatnie wyniki na pewno nie są zadowalające dla drużyny ze Stężycy, to najlepiej i najkrócej można scharakteryzować ich mówiąc, że są ciekawym zespołem, operującym dobrze piłką i będącym w posiadaniu. Bardzo często umieją stworzyć przewagę liczebną w środkowych sektorach boiska, ale patrząc na statystyki, to najgroźniejsi są po dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Dlatego to jest chyba najlepsza charakterystyka z perspektywy ofensywy, bo to jest coś, na czym najbardziej się skupiają.

„Dlatego teraz nie zakładam, że będzie to łatwiejszy czy trudniejszy mecz, tylko będzie ciekawszy, bo z tego co wiemy, to boisko będzie w Stężycy przygotowane bardzo dobrze”

… o tym, czy w meczu z Radunią będzie ciężej niż w pierwszym spotkaniu tych drużyn w poprzedniej rundzie

– Poprzedni mecz z Radunią miał wiele aspektów, które w mojej ocenie obniżyły jakość widowiska. Należała do tego murawa i pora, która jest zbliżona do tej, która prawodopodobnie zastanie nas teraz w Stężycy. Dodatkowo mieliśmy wtedy problemy ze zraszaniem boiska. Myślę, że dla obu zespołów tamten mecz był mniej atrakcyjny niż powinien. Dlatego teraz nie zakładam, że będzie to łatwiejszy czy trudniejszy mecz, tylko będzie ciekawszy, bo z tego co wiemy, to boisko będzie w Stężycy przygotowane bardzo dobrze.

… o niebezpiecznych punktach ze strony Radunii

– Nie mówiłbym tutaj o niebezpieczeństwie, tylko o świadomości tego, jakie są mocne strony przeciwnika. To jest dobra kadra doświadczonych piłkarzy. Mogę na pewno wymienić dwóch, z którymi miałem przyjemność pracować, czyli Janusz Surdykowski i Rafał Kosznik. To są jedne z kluczowych postaci i one na pewno będą dążyć do tego, żeby wykonać dużą liczbę dośrodkowań – być może jeden do drugiego. I to jest coś, na czym my będziemy się koncentrować i na to będziemy przygotowani.

… o tym, czy po Radunii spodziewa się ofensywnego podejścia

– W poprzednim meczu zakładaliśmy, że Radunia będzie czekać, a podeszła bardziej inicjatywnie do tematu obrony. Tutaj zakładam, że jedna i druga forma będzie pożądana, a szczególnie kiedy Radunia straci bramkę. Wtedy nie będzie miała nic do stracenia i będziemy dążyć do tego, żeby Radunia była wręcz zmuszona do grania w wysokiej obronie.

Najnowsze aktualności