Wszystkie aktualności

Deadline Day w Stali Rzeszów – na żywo

poniedziałek, 05/10/2020

Dzień dobry. Dziś mamy 5 października 2020 r., ostatni dzień okienka transferowego.

Za nami niezwykle emocjonujące miesiące. Od czasu awansu do 2. ligi Stal Rzeszów zdołała skonstruować skład na miarę finału barażów o Fortuna 1. ligę. Razem żegnaliśmy zawodników i wspólnie witaliśmy tych, którzy mają podnieść poziom naszej drużyny i trzeba przyznać, że obiektywnie rzecz biorąc, zadanie to zostało wykonane. Cel sportowy stawiany przed sztabem szkoleniowym i piłkarzami został zrealizowany… choć jako ludzie niezwykle ambitni, mimo że byliśmy beniaminkiem ligi, oczywiście czujemy pewien niedosyt, w końcu rzuty karne to loteria. Ale spokojnie, do pracowitych los się jeszcze uśmiechnie!

Dziś, choć nadal pracy przed nami bardzo dużo, Żurawie mają swoje powody do zadowolenia. Przede wszystkim, na tym etapie rozgrywek (1/6 sezonu) liderujemy tabeli, mając jednocześnie najlepszą defensywę w lidze (zaledwie 4 stracone bramki) i solidnego bramkarza, któremu pochwał nie szczędzą nawet telewizyjni eksperci spoza naszego regionu. Nasza siła rażenia w ofensywie również należy do najlepszych w lidze (14 bramek na 7 rozegranych spotkań).

Dzięki dobrym ruchom transferowym dokonanym latem, ale i w poprzednich okienkach, Stal Rzeszów poważnie zaczęła punktować w programie Pro Junior System (o czym więcej TUTAJ).

Dziś skupmy się na tym, kto jeszcze może zasilić naszą drużynę w rundy jesiennej.

Na żywo analizujemy wszystko, co się dzieje przed zamknięciem letniego okna transferowego w poniedziałek wieczorem… bądźcie z nami!

13:00 | Mateusz Szczepaniak łączony ze Stalą Rzeszów.

15:45 | Dylan Collard nie jest już zawodnikiem Stali Rzeszów. Umowa z piłkarzem została rozwiązana za porozumieniem stron. [Więcej]

16:00 | Bartosz Wolski zawodnikiem Stali Rzeszów! [Więcej]

16:15 | Wolski jeszcze w sierpniu łączony był ze spadkowiczem z Ekstraklasy Koroną Kielce. [Więcej]

Jeżeli Wolski trafi do Korony, może być cennym wzmocnieniem zespołu. – Powinien dać drugiej linii Korony Kielce jakość. Potrafi jednym podaniem otworzyć drogę do bramki, w Chojnicach wykonywał też stałe fragmenty – opisywał go wówczas Michał Sagrol, dziennikarz „Czasu Chojnic”.

Ostatecznie Bartek zdecydował się na przenosiny do Rzeszowa. W stolicy Podkarpacia zameldował się więc niezwykle jakościowy zawodnik, który o swoich ambicjach mówi jasno: idziemy razem po awans!

17:00 | Za godzinę pierwszy wywiad z Bartoszem Wolskim w barwach rzeszowskiej Stali.

17:45 | Stal wyraża zainteresowanie młodym i perspektywicznym napastnikiem z Ekstraklasy!

18:00 | Pierwszy wywiad Bartosza Wolskiego w barwach Stali Rzeszów.

18:15 | Szczepaniak nie trafi do Stali Rzeszów.

Stal Rzeszów była blisko zakontraktowania napastnika beniaminka Ekstraklasy – Warty Poznań – Mateusza Szczepaniaka. Strony doszły do porozumienia, jednak klub ostatecznie zdecydował, że do tego transferu, w tym okienku, nie dojdzie i jego temat może powrócić w przyszłości.

18:20 | Do rywalizacji o młodego napastnika z Ekstraklasy włączył się klub występujący na co dzień w Fortuna 1. lidze.

20:00 | Zawodnik zdecydował się wybrać inny klub. Stal nie decydowała się na licytowanie się na oferty.

22:00 | Podsumowanie okienka.

Przyszli:

Jarosław Fojut (obrońca – Wisła Płock), Dominik Marczuk (obrońca – Podlasie Biała Podlaska), Kacper Masny* (obrońca – Zagłębie II Lubin), Ramil Mustafajew (obrońca – Stal II Rzeszów), Dawid Olejarka (pomocnik – Legia Warszawa), Dominik Sadzawicki (obrońca – koniec wypożyczenia), Mariusz Sławek (obrońca – Gryf Wejherowo), Eryk Galara* (pomocnik – Siarka Tarnobrzeg), Bartosz Wolski (pomocnik – Chojniczanka Chojnice), Rafał Maciejewski (napastnik/pomocnik – Świt Nowy Dwór Mazowiecki), 

Odeszli:

Piotr Buda (pomocnik – wypożyczenie – Izolator Boguchwała), Dylan Collard (pomocnik),  Kacper Masny* (obrońca – wypożyczenie – Wólczanka Wólka Pełkińska), Łukasz Mozler (pomocnik – Piast Żmigród), Patryk Plewka (pomocnik – koniec wypożyczenia – Wisła Kraków), Damian Sierant (pomocnik – Stomil Olsztyn), Eryk Galara* (pomocnik – wypożyczenie – Wólczanka Wólka Pełkińska) Artur Pląskowski (napastnik – Chojniczanka Chojnice)

Najnowsze aktualności