Artykuły

Derby w finale o awans!

piątek, 31/07/2020

Zapowiedź finału baraży o Fortuna 1. Ligę, w którym zmierzą się Resovia oraz Stal Rzeszów.

Autor tekstu: Mateusz Olszański
9+

Zapowiedź finału baraży o Fortuna 1. Ligę, w którym zmierzą się Resovia oraz Stal Rzeszów.

31 lipca 2020 roku będzie bardzo ważnym dniem dla całego Rzeszowa. W finale baraży o Fortuna I ligę zmierzą się ze sobą Apklan Resovia oraz Stal Rzeszów. Podczas obu spotkań w lidze padły dwa remisy – 1-1 na Hetmańskiej 69 – wtedy bramkę strzelił Artur Pląskowski – oraz bezbramkowy na stadionie Resovii.

Apklan Resovia zakończyła swoje rozgrywki na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 52 punktów. W pierwszym meczu barażowym zmierzyła się z Bytovią Bytów. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po rzutach karnych, w których biało-czerwoni wygrali 7-6. W ostatnich pięciu spotkaniach w lidze Resovia zdobyła 6 punktów na 15 możliwych. Bardzo cenne było zwycięstwo nad Widzewem i remis z GKS-em Katowice, który utrzymał podopiecznych Szymona Grabowskiego w barażach. Najlepszymi strzelcami są Maksymilian Hebel oraz Daniel Świderski, którzy zdobyli po 9 bramek.

Stal Rzeszów w ostatniej kolejce wskoczyła na miejsce gwarantujące grę w barażach. Spotkała się w nich z GKS-em Katowice i wygrała to spotkanie 2-0. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, do bramki trafili Damian Michalik oraz Radosław Sylwestrzak. Żurawie kontynuują swoją serie 7 spotkań bez porażki i na koniec sezonu wyglądają najlepiej na tle wszystkich drużyn 2. Ligi.

Sędzią piątkowego spotkania będzie Sebastian Krasny z Krakowa. W tym sezonie poprowadził on 17 pierwszoligowych spotkań, w których pokazał 55 żółtych oraz 4 czerwone kartki.

Wieść o derbowym spotkaniu w finale baraży o awans do Fortuna 1. Ligi odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Obu zespołom bardzo zależy na awansie, lecz na samym końcu będzie się z niego cieszyć tylko jedna ekipa. Wspierajmy i kibicujmy Żurawie, bo to, co uczynili w tym sezonie jako beniaminek, już zasługuje na ogromne uznanie. W piątek mogą to przypieczętować najpiękniej jak to możliwe.

Autor tekstu: Mateusz Olszański

Dotyczy meczu

Kostkowski, derby, Stal - Resovia
Stadion Resovii
II Liga

7k:6k

Najnowsze aktualności