Wszystkie aktualności

Franciszek Polowiec na dłużej w Stali Rzeszów!

czwartek, 09/03/2023

Stal Rzeszów zdecydowała się na wprowadzenie w życie klauzuli zapisanej w kontrakcie Franciszka Polowca. Umowa z prawym obrońcą została przedłużona o dwa lata i obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Franciszek Polowiec do Stali Rzeszów trafił przed sezonem 2021/2022 z Escoli Varsovia Warszawa. Przez pierwsze miesiące pobytu w stolicy Podkarpacia był graczem naszej Akademii Piłkarskiej, ale dosyć szybko wskoczył do kadry pierwszej drużyny.

Zawsze się cieszymy, jak widzimy zawodnika, który z nami pracował, a teraz jest już w pierwszej drużynie. To jest chyba najlepszy przykład dla innych młodych chłopaków z Akademii, żeby starać się, bo za jakiś czas można być na jego miejscu – powiedział Mateusz Maciejewski, dyrektor w piłce 11-osobowej w Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów.

Franciszek debiut w pierwszej drużynie zanotował w listopadzie 2021 roku, w meczu wyjazdowym z Lechem II Poznań. Łącznie na boiskach eWinner 2 Ligi zaliczył 6 występów, a więc dołożył swoją cegiełkę do awansu na zaplecze Ekstraklasy.

W Fortuna 1 Lidze zanotowała dotychczas 12 meczów, za każdym razem wychodząc w podstawowym składzie. Do tego ma na swoim koncie także jedno spotkanie w Fortuna Pucharze Polski przeciwko Koronie Kielce.

Bardzo się z tego cieszę, że Klub na mnie liczy i chce dalej ze mną współpracować. Daje mi to poczucie stabilizacji i wiem na czym stoję. To jest niezmiernie ważne – powiedział Franciszek Polowiec. – Nie będzie to może zbyt skromne, ale sam też musiałem się pokazać z na tyle dobrej strony, że Klub zdecydował się na przedłużenie umowy – uśmiecha się piłkarz. – Można powiedzieć, że w Akademii nie byłem zbyt długo, ale w pewnym sensie przetarłem szlaki dla innych i wierzę, że niebawem spotkamy się w pierwszej drużynie – kończy Franciszek Polowiec.

Najnowsze aktualności