Wszystkie aktualności

Grała Akademia: kontynuujemy dobrą serię!

środa, 19/08/2020

Rocznik 2009 (Biali) dobrze wszedł w sezon!

15. sierpnia w ramach rozgrywek Ligi młodzika młodszego D2 grupy E, nasi zawodnicy z rocznika 2009 zwyciężyli w Łańcucie SPEC Stał Łańcut 6:1.

Trener Paweł Tomkiewicz: Kolejny mecz za nami, gdzie tym razem rywal bardzo dobrze wyglądał i niejednokrotnie toczyliśmy równorzędne pojedynki w środku pola. Na dobrą sprawę dwa momenty zadecydowały o wyniku: od 17-20 minuty, gdzie zdobyliśmy aż trzy bramki oraz sama końcówka meczu, gdzie dołożyliśmy kolejne dwie. Wynik myślę, że nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Cóż cały tydzień przed nami działamy by w kolejnych spotkaniach również być zadowolonym.

Rocznik 2006 wygrywa w Przemyślu i Rzeszowie

11. sierpnia młoda Stal ograła Orlik Przemyśl 5:4.

Trener Michał Kordas: Gospodarze z Przemyśla, stawiając na grę z kontrataku i stałe fragmenty, wykazali się sporą skutecznością wykorzystując nieliczne akcje na naszej połowie. Wyróżniającą się postacią był bramkarz Orlika, który bronił zarówno uderzenia z dystansu jak i akcje sam na sam. Jeżeli chodzi o nas, to cieszą akcje, które były efektem przygotowań treningowych lecz brak wyrachowania w polu karnym spowodował, że do samego końca mieliśmy emocje. Gospodarzy należy pochwalić także za świetnie przygotowany obiekt i oprawę meczu w tym konferencję pomeczową.

Mecz ligowy 15. sierpnia z Karpatami Krosno w Rzeszowie zakończył się jeszcze wyższą wygraną biało-niebieskich. Młode „Żurawie” pokonały gości 11:0.

Trener Michał Kordas: Mecz z Karpatami rozpoczęliśmy szybko zdobytymi bramkami. Cieszy fakt, że byliśmy skupieni na kolejnych akcjach i utrzymaliśmy koncentrację. W drugiej połowie wyzwaniem była zmiana sposobu konstruowania akcji, dzięki czemu oprócz radości ze zwycięstwa mamy nowe doświadczenia i elementy do poprawy w treningu.

Stal zwycięża dzięki konsekwencji

DAP Dębica vs Stal Rzeszów 0:2 (0:1)

Obie bramki dla Stali zdobył Mustafaev.

Trener Maciej Tokarczyk: Zespół rywala przez cały mecz bardzo głęboko się bronił, w związku z czym musieliśmy wykazać się dużą cierpliwością w ataku pozycyjnym. Myślę, że dzięki konsekwencji odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Warto podkreślic duży progres działań w momencie straty piłki – zawodnicy bardzo szybko reagowali dzięki czemu ataki rywala były bardzo szybko gaszone. Bardzo dziękuję zespołowi za dojrzałość jaką wykazali w tym meczu.