Artykuły

Kotwica Korczyna nowym klubem partnerskim Stali Rzeszów

czwartek, 28/05/2020

Kotwica Korczyna nawiązała współpracę ze Stalą Rzeszów. Zespół z Ligi Okręgowej dołącza tym samym do stale powiększającego się grona klubów partnerskich biało-niebieskich.

Występująca w Lidze Okręgowej Kotwica Korczyna została nowym klubem partnerskim Stali Rzeszów. Współpraca zakłada między innymi możliwość treningów w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów dla młodych adeptów futbolu z Korczyny i okolic, szkolenia dla trenerów czy organizację wspólnych wydarzeń.

Bardzo się cieszymy, ze kolejna szkółka piłkarska obdarzyła nas zaufaniem. Zarówno dla Kotwicy i naszego klubu z takiej współpracy będą płynąć wymierne korzyści – powiedział Maciej Seroka, trener Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. – Już rozmawiamy o tym, czego przede wszystkim Kotwica potrzebuje i w jakich obszarach możemy im pomóc, co w dalszej perspektywie wzmocni również nas – im mocniejsze szkółki partnerskie, tym my będziemy mocniejsi – dodał.

Zaprzyjaźnionych, współpracujących z nami klubów, jest coraz więcej. Jesteśmy w kontakcie zarówno z tymi, które już z nami współpracują, jak i na przykładzie Kotwicy, prowadzimy rozmowy z potencjalnymi klubami, które są na współpracę z nami otwarte. W niedalekim czasie będziemy realizować bardzo ciekawe projekty wraz ze szkółkami partnerskimi – zakończył Seroka.

Od około pół roku bardzo chcieliśmy i staraliśmy się zostać klubem partnerskim Stali Rzeszów. Partnerstwo wymaga przede wszystkim mnóstwo zaangażowania, dobrej komunikacji, cierpliwości i ogromnego zaufania. Mocno wierzę, że współpraca oparta na zasadzie symbiozy, wzajemnego wsparcia i poszanowania, może przynieść obu klubom wiele korzyści – stwierdził Patryk Fryc, Prezes i trener KS Kotwica Korczyna, niegdyś również zawodnik Termaliki Bruk-Bet Nieciecza czy Puszczy Niepołomice, obecnie występujący w MKS Arłamów Ustrzyki Dolne.

Dla Kotwicy Korczyna, czyli klubu z Ligi Okręgowej, partnerstwo z jednym z najlepszych klubów w Polsce południowo-wschodniej, a kto wie czy niedługo nie najlepszym, to przede wszystkim szansa, aby zrobić krok do przodu pod względem poprawy jakości szkolenia i organizacji klubu. Staramy się rozwijać naszą szkółkę, mocno postawiliśmy na młodzież, obecnie zatrudniamy dziewięciu trenerów. Dlatego bardzo ważne jest stworzenie możliwości do dalszego rozwoju dla utalentowanych zawodników z Kotwicy, dla których, mówiąc kolokwialnie, nasz klub może być już za mały, dla tych, którzy mają tzw. „papiery na grę” i mogą sporo osiągnąć – dodał.

Nie ukrywam, że w nawiązaniu współpracy bardzo pomógł trener Adam Domaradzki, który przez wiele lat szkolił młodzież w Stali Rzeszów, a obecnie pracuje w naszym klubie. Wiemy, że nasi wychowankowie, trafiając do Stali Rzeszów, mają duże szanse, aby wykonać kolejny krok do przodu. Nie chcę, aby ta współpraca była tylko z nazwy. Chętnie udamy się na staże do Rzeszowa. Ponadto liczymy na wspólne sparingi. Jedynie poprzez rywalizację z najlepszymi możemy wykonać kolejny krok w rozwoju – powiedział Prezes Kotwicy Korczyna.

Dla mnie to także pewien sentyment… mój świętej pamięci Tata Zbigniew Fryc rozegrał w barwach Stali Rzeszów 173 spotkania na II- i III-ligowym poziomie, był także kapitanem drużyny. Wiele mu zawdzięczam – zawsze mi powtarzał, że tylko dzięki ciężkiej pracy jestem w stanie coś osiągnąć, i się nie mylił. Teraz staram się to przekazać wszystkim w Kotwicy, że razem możemy dużo osiągnąć. Dlatego, jak tylko pojawił się w głowie pomysł współpracy ze Stalą Rzeszów, robiliśmy wszystko, aby to się udało. Jesteśmy szczęśliwi i liczymy na wieloletnią, udaną współpracę – zakończył Fryc.

Powiązane artykuły

Najnowsze aktualności