Artykuły

Nie zapomnimy o tym sukcesie – współczesne materiały dotyczące zwycięstwa w Pucharze Polski w 1975 roku

sobota, 02/05/2020

O sukcesie Stali Rzeszów w Pucharze Polskim w 1975 roku nie dają zapomnieć materiały, które zostały stworzone współcześnie. Reportaż radiowy, film na YouTube, podcasty - wszystko to sprawia, że pamięć o historii biało-niebieskich jest ciągle żywa.

Autor tekstu: Michał Mryczko

Nie wypada nie rozpocząć prezentowania materiałów dotyczących zwycięstwa Stali Rzeszów w Pucharze Polski w 1975 roku od reportażu radiowego redaktora Bartłomieja Wisza pt. „Stalowy Puchar”. Dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów porozmawiał z autorami tego sukcesu: drugim trenerem Stali Rzeszów Zbigniewem Gnidą oraz piłkarzami Bolesławem Bielem(kapitan zespołu), Zdzisławem Napieraczem, Januszem Krawczykiem i Stanisławem Curyło. W materiale wypowiadają się również świadkowie tych wydarzeń: Roman Stachowicz – wieloletni działacz sportowy, były prezes Stali Rzeszów, kronikarz i kibic biało-niebieskich oraz Sławomir Kordialik i Marek Styka – dziennikarze sportowi.

Redaktor Bartłomiej Wisz z Polskiego Radia Rzeszów jest autorem wspaniałego reportażu radiowego opowiadającego historię zdobycia przez Stal Rzeszów Pucharu Polski w 1975 roku

Reportaż powstał z okazji czterdziestej rocznicy zdobycia Pucharu. Jego premiera miała miejsce 26 grudnia 2015 roku, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, o 17:05 na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Przed dwoma miesiącami na kanale YouTube bukmachera Totolotek – sponsora tytularnego rozgrywek o Puchar Polski – ukazał się materiał prezentujący historię zwycięstwa Stali Rzeszów w 1975 roku. Wypowiada się w nim zdobywca tego trofeum, były piłkarz biało-niebieskich Zdzisław Napieracz.

W ramach obchodów 75-lecia również i nasza redakcja, wespół z kibicami, stworzyła materiały audio w formie podcastów dotyczące tego największego w historii klubu triumfu. W siódmym i ósmym odcinku audycji „Stalowa Brać” nasi kibice porozmawiali z: Romanem Stachowiczem, Zdzisławem Napieraczem, Ryszardem Truchanowiczem i Jerzym Probolą.

Autor tekstu: Michał Mryczko

Powiązane artykuły

Najnowsze aktualności