Wszystkie aktualności

Okiem Hetmańskiej #3

poniedziałek, 27/04/2020

Zapraszamy do przeczytania cotygodniowego felietonu na temat ostatnich wydarzeń związanych ze Stalą Rzeszów.

Autor tekstu: Sebastian Chyl

W ubiegłym tygodniu pisałem, że jest nadzieja. Teraz już oficjalnie. Wracamy na ligowe boiska! Całe klubowe zaplecza skupia się na bezpiecznym przygotowaniu pierwszej drużyny do sportowej rywalizacji. Nie zapominamy również o najmłodszych piłkarzach. Po ostatniej konferencji przedstawicieli rządu wdrażany jest powrót do zajęć zawodników Akademii, którzy w pięcioosobowych grupach mogliby ćwiczyć pod okiem swoich szkoleniowców. Na młodzieżowe rozgrywki nie ma w najbliższych miesiącach żadnych szans, ale dla naszych juniorów po długim okresie domowej kwarantanny sam trening byłby czymś niezwykle pozytywnym. Trzymamy kciuki!


Wielką frajdę będą mieli najmłodsi adepci Stali po przeprowadzce do nowego internatu. Pozytywny szok! Takie były moje pierwsze słowa po zobaczeniu tego budynku. Rewelacyjnie to wygląda. Niejeden człowiek chciałby w takich warunkach wypoczywać na wakacjach albo i na co dzień mieszkać. Nowoczesne pokoje, strefa fitness i relaksu, kuchnia, a nawet pralnia z suszarnią. Idealne warunki do nauki, ale również do przystosowania młodego człowieka do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Oj! Jak my tej młodzieży zazdrościmy!


Naprawdę te projekty cały czas robią wrażenie. Wszystko w Rzeszowie zmierza w dobrym kierunku. Nowa szkoła, internat, baza treningowa, a przede wszystkim rodzinna atmosfera wokół Klubu. W listopadzie 2018 roku byłem na największym piłkarskim stadionie świata, czyli praskim Strahovie. Obecnie na murawie tego kolosa zlokalizowana jest baza treningowa Sparty Praga. Pamiętam, że będąc tam byłem pozytywnie zaskoczony jak obiekt tętni życiem. W ośrodku po niedzielnym treningu wspólny obiad całej drużyny wraz z rodzicami. Przyjemna atmosfera, integracja zawodników, opiekunów i trenerów. Nie sądziłem, że za kilkanaście miesięcy będę mógł podobne rzeczy oglądać w Rzeszowie.


Kolejną dobrą wiadomością z ostatniego tygodnia jest podpisanie umowy z DPD Polska. W dobie koronawirusa to kolejna firma, która dała wyraźny sygnał, że chce wspierać Stal Rzeszów. Wcześniej umowę sponsorską przedłużył Koltex. O czym to świadczy? Najprościej byłoby odpowiedzieć o normalności wokół Klubu. Lojalność, przejrzystość i partnerstwo, które zapoczątkował Rafał Kalisz teraz najdobitniej, przynosi efekty w sferze sponsorskiej. Bo co cechuje udane partnerstwo? Aneta Jadowska w jednej ze swoich powieści napisała, że wyciągamy z siebie to, co najlepsze. Tak jest w tym przypadku i będzie w kolejnych na stalowym pokładzie.

Z korzyścią dla wszystkich!


Na zakończenie troszkę powspominajmy. Portal 90minut.pl przygotował wiele ciekawych materiałów dotyczących historii rozgrywek polskiej ekstraklasy. Dla większości z nas Stal grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej, to odległe dzieje. Jednak trzeba otwarcie przyznać, że z sentymentem analizuje się poszczególne sezony i spotkania, a nie brakuje w nich wielu ciekawych smaczków. Jak chociażby to, że z Lechem Poznań mamy lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Może za kilka lat będziemy mieli okazje pisać sportową historię Rzeszowa na nowo?

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Najnowsze aktualności