Wszystkie aktualności

Okiem Hetmańskiej #8

poniedziałek, 01/06/2020

Zapraszamy do przeczytania felietonu dotyczącego wydarzeń związanych ze Stalą Rzeszów w minionych dniach.

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Kotwica Korczyna to kolejny klub, który związał się partnerską umową z naszą Stalą. Przez chwile słysząc tylko nazwę miejscowości miałem nadzieję, że to ta nieopodal Biecza, skąd wywodzi się moja dalsza rodzina, jednak szybka weryfikacja sprawiła, że momentalnie uporządkowałem fakty. Taka współpraca będzie owocna dla wszystkich. Kotwica będzie miała okazję wypromować swoich utalentowanych wychowanków, a Stal zyska w późniejszych latach na tym sportowo. Do tego dochodzą wzajemne trenerskie wymiany poglądów. Same plusy! I tak to powinno wyglądać w mniejszych ośrodkach. Ambitna praca całego grona, a później umiejętny przeskok do silniejszych klubów z województwa i najbliższej okolicy jak Stal Rzeszów, czy Karpaty Krosno.


Jeśli jesteśmy przy szkoleniu, to ostatnio mocno zagłębiłem się w temat chorwacki. Duża w tym zasługa Czwartkowych Rozmów, w których zarówno Wiktor Kłos, jak i Maciej Seroka opowiadali o sporej różnicy przygotowania takich zespołów jak Dinamo Zagrzeb czy Armada Rijeka. Notabene jak będziecie kiedyś przejeżdżali przez Rijekę (miasto do najpiękniejszych nie należy), to koniecznie zawitajcie na dwa stadiony Armady. Lokalizacja i widoki – bajka!


Ostatnio dużo proroctwa w moich poniedziałkowych tekstach. Jeszcze kilka wpisów i będę musiał porozmawiać z Tomaszem Flakowskim na temat zmiany nazwy. Tydzień temu napisałem, że o powrót kibiców na stadiony jestem spokojny. Decyzja nastąpiła po kilkudziesięciu godzinach. Oby tylko nikt mnie nie zaczął z polityką utożsamiać!


A propos felietonów, to przy okazji pozdrawiam młodego piłkarskiego sportowego pasjonata reprezentującego jeden z czołowych klubów Klasy Okręgowej, który regularnie czyta poniedziałkową lekturę i pozostałe projekty przygotowywane przez redakcję. To zawsze cieszy, że to co robimy, jest bardzo pozytywnie odbierane wśród tych, co bez piłki nie mogą funkcjonować, a niekoniecznie są związani z rzeszowską Stalą.


A skoro będziemy mieli okazję oglądać naszych zawodników na żywo, to zachęcam fanów do licznego zapełnienia stadionu, a ukłon, który przygotowały władze klubu dla karnetowiczów, wykorzystajcie w sklepie internetowym! Z korzyścią dla wszystkich.


O meczu z Elaną Toruń się nie rozpisuję. Chłopaki przez ostatnie dni ciężko pracowali. Pierwsza weryfikacja już w środę. Po raz kolejny napiszę, że mocno wierzę w tę ekipę. Regularnie odwiedzajcie nasz serwis. Gwarantujemy sporo istotnych materiałów zarówno przed spotkanie, jak i po jego zakończeniu. Hej Stal!

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Najnowsze aktualności