
Wszystkie aktualności
Oliwier Sławiński: Trzeba być zdeterminowanym, walecznym i odważnym [ROZMOWA]
– Wiemy czego się spodziewać po rywalu, analizowaliśmy go, a teraz musimy przedmeczowe założenia przełożyć na boisko – powiedział przed meczem z Odrą Opole, Oliwier Sławiński, piłkarz Stali Rzeszów.

Sztuką jest wygrać właśnie taki mecz, jak ten ze Zniczem Pruszków, w którym sporo rzeczy nie wychodzi, tak jakbyśmy sobie tego życzyli?
Zgodzę się z tym. Mieliśmy swój plan na ten mecz, ale nie wszystko nam w tym dniu wychodziło. Ważne jednak, by przetrwać takie gorsze chwile i my to zrobiliśmy. A najważniejsze, że to my zdobyliśmy jedyną bramkę i zdobyliśmy trzy punkty.
Nie ma co za bardzo roztrząsać tamtego meczu, bo już w piątek czeka nas wyjazd do Opola, gdzie Ty już zaznałeś smaku wygranej…
To fakt, aczkolwiek ja w tym meczu nie zagrałem (uśmiech). To był pierwszy raz, kiedy pojechałem na mecz z ŁKS-em i byłem wśród rezerwowych. Graliśmy na starym stadionie i było to naprawdę ciężkie spotkanie. Odra wysoko zawiesiła poprzeczkę, ale wygraliśmy 1-0, choć rywale do końca starali się odwrócić losy meczu. Byłem wtedy bliski debiutu w ŁKS-ie, stałem już nawet przy linii, ale ostatecznie trener zmienił zdanie i nie doszło do zmiany, a na debiut w tym klubie musiałem jeszcze poczekać.
Mecze Stali Rzeszów z Odrą Opole to też zawsze ciężkie spotkania i nie jest to najwygodniejszy przeciwnik. Tak właśnie postrzegasz opolan?
Widziałem mecz Odry ze Zniczem, ale z tego akurat przypadku nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków, bo od 6. minuty grali w „10”. Pewne jest jednak, że mają dobrego, wysokiego napastnika i na to trzeba będzie uważać, bo bardzo dobrze gra głową. Samemu natomiast trzeba wykorzystywać to, co się wypracuje z przodu, a jestem pewien, że okazję będą.
Generalnie, jakiego meczu się spodziewasz?
Uważam, że na pewno będzie sporo walki. Oglądałem też mecz Odry z Miedzią Legnica i wyszli na nich wysoko, a i wspomnianej walki nie brakowało. Musimy więc zagrać z ogromną determinacją, walecznie, ale i odważnie z przodu. Wierzę, że jeśli tych elementów nie zabraknie, to wygramy ten mecz. Wiemy czego się spodziewać po rywalu, analizowaliśmy go, a teraz musimy przedmeczowe założenia przełożyć na boisko.
Najnowsze aktualności
Podkarpackie – dobry kierunek na rowerowe wycieczki!
środa, 10/06/2026Szukasz odpoczynku? Podkarpackie to dobry kierunek! Zainspiruj się na www.podkarpackie.eu
Marco Thiede: Dla mnie sukces drużyny jest najważniejszy [ROZMOWA]
wtorek, 09/06/2026– Moje pierwsze wrażenia są naprawdę świetne. Stadion, bardzo przyjaźni ludzie, wszystko to, co się…
Harmonogram sprzedaży karnetów na sezon 2026/2027
niedziela, 07/06/2026HARMONOGRAM SPRZEDAŻY KARNETÓW Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, aby jako pierwszy dowiedzieć się o…













































