Artykuły

Przedłużyć zwycięską passę

wtorek, 14/07/2020

Zapowiedź środowego spotkania pomiędzy Stalą Rzeszów a Olimpią Elbląg.

Autor tekstu: Mateusz Olszański

Jutro w ramach 32 kolejki II ligi zmierzą się ze sobą Stal Rzeszów oraz Olimpia Elbląg. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na Hetmańskiej 69. Będzie to przedostatnie domowe spotkanie biało-niebieskich. W ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami triumfowała Olimpia, która wygrała po bramce Prytuliaka z 19. minuty.

Olimpia Elbląg aktualnie zajmuje 4. miejsce w tabeli, które premiuje do barażów o Fortuna I ligę. Do lidera rozgrywek, Górnika Łęczna, brakuje jej 11 punktów, natomiast o dwa oczka wyprzedza siódmą Pogoń Siedlce. W ostatnich 5 spotkaniach zespół z Elbląga wygrał tylko raz – właśnie z Pogonią. W zespole gości najprawdopodobniej zabraknie Tomasza Lewandowskiego, Daniela Morysa, Mariusza Bucio oraz Jakuba Braneckiego, którzy zmagają się z urazami po ostatnim meczu ze Skrą Częstochowa.

Stal Rzeszów ostatnim zwycięstwem nad Błękitnymi Stargard (1-0) utrzymała 11 miejsce w tabeli. Dzięki zdobytemu kompletowi punktów, biało-niebiescy zmniejszyli stratę do miejsca gwarantującego grę w barażach do 3 punktów. Przewaga nad strefą spadkową natomiast wynosi teraz 4 oczka. Do końca sezonu pozostały 3 spotkania, które zdecydują o końcowym układzie tabeli. Wszystko jest w nogach naszych piłkarzy.

Sędzią spotkanie będzie Marcin Bielawski, który w tym sezonie prowadził 4 spotkania. Pokazał w nich 16 żółtych kartek. Nie prowadził w tym sezonie spotkania Stali Rzeszów.

Czeka nas bardzo interesujący mecz. Do końca sezonu pozostało już niewiele. Obu zespołom zależy na jak najlepszym wyniku, dlatego będziemy świadkami naprawdę dobrego spotkania. Aby dowiedzieć się o nim więcej, zapraszamy do zapoznania się z Programem Meczowym przygotowanym przez naszą redakcje specjalnie na to spotkanie.  

Zdjęcie użyte w artykule pochodzi z oficjalnej strony Olimpii Elbląg.

Autor tekstu: Mateusz Olszański

Dotyczy meczu

Stadion Miejski "Stal"
II Liga 2019/2020

2:0

Najnowsze aktualności