Wszystkie aktualności

„Ten uśmiech znaczy więcej niż tysiąc słów.” Fundacja Stali Rzeszów zagrała dla Wojtusia

środa, 16/12/2020

Dnia 29. września 2020 r. Fundacja Stali Rzeszów wystartowała zbiórkę na portalu zrzutka.pl, której celem jest pomoc Wojtusiowi Ziarnikowi.

Mimo, że do końca zbiórki pozostały jeszcze 2 tygodnie, to już możemy z radością ogłosić, że akcja pt. „Gramy razem dla Wojtusia” odniosła sukces – z zebranych przez Fundację pieniędzy i przy wsparciu również NFZ oraz PCPR (PFRON) udało się zakupić specjalistyczny wózek, który pomoże chłopcu i jego bliskim w codziennym funkcjonowaniu. Ponieważ potrzeb jest więcej, to i zbiórka nadal trwa! (link: https://zrzutka.pl/8xk8h6)

Wojtuś to człowiek ze Stali

Tydzień temu Wojtuś obchodził swoje 3. urodziny. Niestety, połowę swojego życia spędził w szpitalu. W tej chwili ma zdiagnozowane skrajne wodogłowie, wadę mózgowia, niedowład spastyczny czterokończynowy, padaczkę i jest po przebytym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych. Nie wiadomo też czy widzi. Jest pod stałą kontrolą okulistyczną. W minionym roku Wojtusiowi założono przezskórną gastrostomię endoskopową (PEG), czyli podowana jest mu żywność bezpośrednio do żołądka przez rurkę, która jest w żołądku. Nie trzyma jeszcze główki i nie siedzi sam. Dlatego chłopcu potrzebna jest intensywna rehabilitacja i sprzęty, dzięki, którym będzie mógł powoli jakoś funkcjonować. Mimo tej trudnej sytuacji, zarówno on, jak i jego najbliższa rodzina, każdego dnia walczą z przeciwnościami losu i nie ustępują w staraniach o lepsze jutro, za co należą się słowa uznania.

Fundacja Stali Rzeszów zagrała dla Wojtusia

Jeszcze jesienią od jednego z naszych kibiców dostaliśmy sygnał, że jest taka sytuacja i czy jako klub możemy jakoś pomóc. Oczywiście się zgodziliśmy – po to właśnie została założona nasza Fundacja, by wspierać lokalną społeczność z Rzeszowa i Podkarpacia i przez swoje działania dać wyraz naszemu mottu, które brzmi: „Stal znaczy więcej”mówi Tomasz Flakowski, dyrektor Fundacji Stali Rzeszów.

Akcja prowadzona była dwutorowo: w formie licytacji przekazanych przez darczyńców przedmiotów oraz w formie zbiórki pieniężnej prowadzonej na portalu zrzutka.pl. Środki ze wspomnianej licytacji również wpłacane były bezpośrednio na rzeczoną zbiórkę, co usprawniło nasze działania i ich transparentność, która jest dla nas równie ważna. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli choćby maleńką cegiełkę do tej inicjatywy. Razem możemy zrobić naprawdę dużo przekonuje i dodaje Gorące podziękowania ślę także w kierunku firmy EURO24, która w tym roku dołączyła do naszej biało-niebieskiej rodziny, a dziś dokładając swoją cegiełkę pomogła nam dostarczyć ten wyjątkowy świąteczny prezent dzielnemu Wojtusiowi. Serdecznie zapraszam kolejne firmy i osoby prywatne do wspierania naszej Fundacji, dla której nie jest to ostatnia taka inicjatywa – wręcz przeciwnie, dopiero się rozkręcamy.

Podsumowanie akcji

– w ramach zbiórki (w tym licytacji), na tę chwilę, udało się uzbierać 12.695 zł
– kwotą łączną w wysokości 5.100 zł (3000 zł + 2100 zł) zakup specjalistycznego wózka dofinansowały NFZ oraz PCPR (PFRON)
– udział finansowy Fundacji Stali Rzeszów w zakupie wózka, który kosztuje 14.000 zł wyniósł 8.900 zł
– pozostałą po zakupie wózka różnicę środków ze zbiórki (która trwa jeszcze przez 2 tygodnie; link: https://zrzutka.pl/8xk8h6) Fundacja Stali Rzeszów przekaże zgodnie z jej celem na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji – Wojtusia Ziarnika.

Dziękujemy firmie EURO24, oficjalnemu sponsorowi Stali Rzeszów, za pomoc w dostawie tego wyjątkowego świątecznego prezentu.

Wesprzyj darowizną Fundację Stali Rzeszów!

Działalność bieżącą Fundacji Stali Rzeszów możesz wspierać także przez dokonanie darowizny jednorazowej lub robić to każdego miesiąca.

Darowizna jednorazowa

Nazwa: Fundacja Stali Rzeszów
Adres: ul Hetmańska 69, 35-078 Rzeszów, Podkarpackie KRS: 0000827607
Numer konta: 06 1090 2590 0000 0001 4967 4478

Dokonując transakcji, w tytule przelewu wpisz: “Darowizna na cele statutowe Fundacji Stali Rzeszów”.

Pomoc stała

Możesz też ustawić zlecenie stałe na przelew i co miesiąc wspierać wybraną przez siebie kwotą działanie naszej Fundacji – o szczegóły, jak ustawić takie zlecenie przelewu (darowizny) dopytaj w swoim banku.

Dziękujemy za każdą cegiełkę, która sprawia, że jako społeczność rośniemy w siłę i możemy być siebie jeszcze bliżej! Hej Stal!

Najnowsze aktualności