Wszystkie aktualności

Trzech zawodników Wólczanki zaproszonych na treningi Stali Rzeszów

wtorek, 12/01/2021

Krzysztof Pietluch, Jakub Szczypek oraz Piotr Łazarz wzięli udział w pierwszych w nowym roku treningach Stali Rzeszów.

W pierwszym treningu przygotowującej się do rundy wiosennej drużyny Daniela Myśliwca udział wzięli również trzej zawodnicy z Wólczanki Wólka Pełkińska – partnerskiego klubu Stali Rzeszów: napastnik Krzysztof Pietluch, pomocnik Jakub Szczypek oraz obrońca Piotr Łazarz.

Krzysztof Pietluch to wyróżniająca się postać w III-ligowej Wólczance. W sezonie 2020/21 zdobył już 12 bramek, wymiernie przyczyniając się do znakomitego wyniku swojej drużyny na koniec jesieni. Występujący od kilku sezonów w barwach zespołu z Wólki Pełkińskiej napastnik ma na swoim koncie łącznie 82 trafienia.

Jakub Szczypek to 20-letni pomocnik, który trafił do Wólczanki w sezonie 2019/2020 z Escoli Varsovia. Wystąpił w 32 meczach III ligi grupy IV, strzelił jednego gola. Młody zawodnik był obserwowany przez II-ligową Skrę Częstochowa.

21-letni obrońca Piotr Łazarz jest wychowankiem Unii Tarnów, szkolił się również w juniorach Stali Mielec. Przeszedł do drużyny z Wólki Pełkińskiej w sezonie 2018/2019. Wystąpił w jej barwach 54 razy, rozpoczynając niemal każde spotkanie w podstawowej jedenastce.

Dzięki współpracy Stali Rzeszów z Wólczanką Wólka Pełkińska biało-niebieskich wzmocnili już m.in. Wiktor Kłos i Dawid Olejarka. Teraz szansę na pokazanie się sztabowi szkoleniowemu dostają kolejni zawodnicy.

Najnowsze aktualności