Artykuły

Wyprawa na północ

piątek, 10/07/2020

Zapowiedź sobotniego spotkania pomiędzy Błękitnymi Stargard a Stalą Rzeszów.

Autor tekstu: Mateusz Olszański

Jutro o godzinie 17:00 w ramach 31. kolejki II ligi spotkają się ze sobą Błękitni Stargard oraz Stal Rzeszów. Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej wygrała Stal 3-1. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Artur Pląskowski, Wojciech Reiman oraz Patryk Plewka.

Błękitni Stargard zajmują 12. miejsce w lidze i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. W ostatnich pięciu spotkaniach Błękitni przegrali aż cztery razy, wygrywając tylko z Olimpią Elbląg 3-0. Ostatnie spotkanie sobotni gospodarze przegrali 1-2 ze Skrą Częstochowa. Słaba forma w ostatnim czasie spowodowała, że zamiast spokojnej końcówki sezonu, Błękitni muszą walczyć o utrzymanie. Stargardzianom zależy na odczarowaniu stadionu przy ul. Ceglanej. Ostatnie 3 mecze domowe to same porażki. Najlepszym strzelcem Błękitnych w tym sezonie jest Wojciech Fadecki, który zdobył 15 bramek.

fot. Krzysztof Krupa

Stal Rzeszów zajmuje aktualnie 11. miejsce z takim samym dorobkiem punktowym co Błękitni. Ostatnie spotkanie z Bytovią Bytów zakończyło się zwycięstwem 2-1. W ostatnich 4 spotkaniach biało-niebiescy zdobyli 7 punktów na 12 możliwych. Żurawie wygrali dwa ostatnie mecze z rzędu i z pewnością będą chcieli podtrzymać zwycięską passę.

Sędzią spotkania będzie Maciej Pelka z Poznania. W tym sezonie prowadził on 12 meczów, lecz ani jednego Stali Rzeszów.

Mecz w Stargardzie zapowiada się bardzo ciekawie. Obie drużyny potrzebują punktów i z pewnością nie odstawią nogi ani na chwilę.

Autor tekstu: Mateusz Olszański

Dotyczy meczu

STARGARD
II Liga 2019/2020

0:1

Najnowsze aktualności