Wszystkie aktualności

Z obozu rywala – Pogoń Grodzisk Mazowiecki

wtorek, 26/07/2022

W środę Stal Rzeszów rozegra mecz rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski, w którym rywalem zespołu Daniela Myśliwca będzie Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Zobaczcie, co słychać w obozie naszego przeciwnika.

KLUB

Pogoń Grodzisk Mazowiecki powstała w 1922 roku, a jej największym sukcesem były występy w poprzednim sezonie w rozgrywkach eWinner 2 Ligi. Rozgrywki nie zakończyły się jednak po myśli beniaminka i sezon 2022/2023 drużyna ta ponownie spędzi w 3 lidze. Wychowankiem Pogoni jest Mateusz Wieteska, który dopiero co był bohaterem transferu z Legii Warszawa do Clermont Foot 63. Dyrektorem sportowym od tego lata jest natomiast Sebastian Przyrowski, w przeszłości bramkarz m.in. Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Polonii Warszawa.

TRENER

Mateusz Dudek trenerem Pogoni został pod koniec marca tego roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Chrobaka, w którego sztabie pracował wcześniej.

LATEM

Jak to często bywa w przypadku drużyn, które spotkał los degradacji, w Pogoni latem doszło do wielu zmian kadrowych, a to oznacza, że przy Hetmańskiej zobaczymy mocno odmienioną Pogoń, w porównaniu do tej z poprzedniego sezonu. Z naprawdę ważnych piłkarzy odeszli: Artur Haluch, Mateusz Lisowski, Michał Gładysz, Daniel Choroś, Piotr Owczarek, Aleksander Theus, Wojciech Kalinowski czy bardzo dobrze nam znany Mariusz Sławek. Te ubytki należało uzupełnić i w pewnym stopniu to się udało. Z ciekawszych graczy, którzy trafili teraz do Pogoni należy wymienić obrońców Adriana Karaska (Pilica Białobrzegi) i Bartosza Widejko (Legia II Warszawa), a także pomocnika Matheusa Diasa z Broni Radom. Do zespołu Mateusza Dudka dołączyło również kilku młodzieżowców.

LIDERZY DRUŻYNY

Największą gwiazdą drużyny bez wątpienia jest Jean Franco Sarmiento, który w poprzednim sezonie zdobył 11 bramek w 2 lidze. Kolumbijczyk budził spore zainteresowanie innych klubów, w tym pierwszoligowych, ale ostatecznie został w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Na niego na pewno trzeba będzie w środowym spotkaniu zwrócić szczególną uwagę. Niebezpiecznym zawodnikiem jest także Michał Wrzesiński, który często daje się we znaki defensorom rywali.

PODKARPACKI ŚLAD

W ostatnich dniach piłkarzem Pogoni został bramkarz Dmytro Sydorenko, który wiosną tego roku strzegł bramki Izolatora Boguchwała.

FORMA

Pogoń rozgrywki ligowe rozpocznie dopiero w pierwszy weekend sierpnia, kiedy zagra z rezerwami Legii Warszawa. W trakcie letnich przygotowań rozegrała natomiast pięć meczów sparingowych i osiągnęła w nich następujące wyniki: Wisła Puławy (2-3), Znicz Pruszków 1-1, Pogoń Siedlce 0-2, Polonia Warszawa 2-2, Pilica Białobrzegi 1-1.

W POPRZEDNIM SEZONIE

Jako się rzekło, poprzedni sezon Pogoń spędziła w eWinner 2 Lidze i uplasowała się na 16. miejscu z dorobkiem 31 punktów, co oznaczało spadek do 3 ligi. Beniaminek często był chwalony za swoją grę, lecz nie przekładało się to na punkty.

TAK BYŁO W PRZESZŁOŚCI

Do pierwszych spotkań Stali Rzeszów z tym rywalem doszło właśnie w poprzednim sezonie. Oba mecze odbyły się w 2021 roku, bo biało-niebiescy mierzyli się z tym przeciwnikiem już w 2. kolejce, kiedy na wyjeździe wygrali 3-1, choć do przerwy prowadzili gospodarze. Finisz naszej drużyny był jednak iście piorunujący. Rewanż odbył się pod koniec listopada w Rzeszowie. I ponownie 3-1 zwyciężyła drużyna Daniela Myśliwca.

Najnowsze aktualności