Porażka z Hutnikiem Kraków

piątek, 28/05/2021

Stal Rzeszów przegrała z Hutnikiem Kraków 2-3 w meczu 36. kolejki eWinner II ligi. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Damian Michalik. Zwycięstwo gościom w końcówce zapewnił Mateusz Ozimek.

Początek meczu należał do Stali. Już w 4. minucie, po błędzie defensywy Hutnika, do piłki doszedł Damian Michalik, ale jego strzał z pola karnego obronił Leszczyński. 120 sekund później futbolówkę stracił Wolski a z jego błędu ostatecznie skorzystał Hafez, który jednak z dystansu uderzył niecelnie. Chwilę później mocno z dystansu spróbował Głowacki, lecz ponownie dobrze między słupkami zachował się bramkarz rywala. W 13. minucie goalkeeper Hutnika już jednak skapitulował – Głowacki dograł z lewej flanki do wychodzącego na drugim słupku Michalika, a ten na wślizgu wpakował futbolówkę do siatki. Przyjezdni wyrównali po dziesięciu minatach – po wrzucie z autu i przedłużeniu piłki głową przed szansą na wyrównanie stanął Stawarczyk, który ostatecznie pokonał Kaczorowskiego z ostrego kąta.

Po pół godzinie gry Stalowcy ponownie wyszli na prowadzenie. Kłos rozegrał piłkę z Wolskim na lewej flance, ten drugi dośrodkował futbolówkę na długi słupek, a tam piłkę do siatki po raz drugi w tym spotkaniu wpakował Michalik. Chwilę później mogło być 2-2 po stracie gospodarzy w szesnastce, ale dobre zachowanie Góry i Michalika sprawiło, że Kitliński nie oddał celnego strzału. Po tej akcji z kontrą ruszyli miejscowi. Kłos zabrał się z piłką na lewej stronie, dograł do środka, tam futbolówkę głową zgrał Michalik, ale nie zdążył do niej Olejarka. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Hutnik ponownie wyrównał. Do prostopadłego podania na prawej stronie doszedł Kitliński i celnym strzałem z ostrego kąta pokonał Kaczorowskiego, czym ustalił rezultat tej części gry.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli gospodarze. Na prawej stronie dobrze z piłką zachował się Michalik, wycofał futbolówkę przed pole karne, a tam w zamieszaniu strzał ostatecznie oddał Kłos, ale trafił w boczną siatkę. Po godzinie gry ponownie ruszył Michalik do dobrego podania prostopadłego od Olejarki, wygrywał pojedynek bark w bark z obrońcą i zdążył dojść do piłki, ale z ostrego kąta trafił wprost w dobrze ustawionego Leszczyńskiego. Chwilę później na potrójną zmianę zdecydował się trener Szydełko – za Kielisia wszedł Sobala, za Jaklika Drąg i za Kitlińskiego Świątek. W zespole gospodarzy natomiast za Błażeja Szczepanka na boisku pojawił się Wojciech Reiman.

Do 75. minuty spotkania wyraźną przewagę sytuacyjną miała Stal, ale nie zagroziła poważniej bramce Hutnika. W 80. minucie niespodziwanie na prowadzenie wyszli goście – po błędzie w rozegraniu piłki w okolicach własnego pola karnego futbolówkę przejął Ozimek, który uderzył z dystansu tuż przy lewym słupku bramki Kaczorowskiego i pokonał bramkarza miejscowych. Po utracie gola trener Myśliwiec zdecydował się na kolejne zmiany – za Sylwestrzaka wszedł Marczuk, a. W 87. minucie Skrzecz dobrze dosrodkował na pole karne, tam dwukrotnie próbował zamykać akcję Kostkowski, ale najpierw trafił niedokładnie w piłkę, a potem jego dogranie głową na pole karne wybili defensorzy przeciwnika. Chwilę później dobrze na prawej flance pograli Marczuk z Michalikiem, ten pierwszy wyłożył piłkę na pole karne, ale nie udało się Stalowcom zamknąć tej akcji strzałem. Chwilę później w sytuacji niemal sam na sam z Leszczyńskim Olejarka posłał piłkę po ziemi obok słupka. Do ostatnich sekund biało-niebiescy walczyli o wyrównanie, ale defensywa Hutnika udanie odparła ataki gospodarzy i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 3-2.

Stal Rzeszów – Hutnik Kraków 2-3 (2-2)

1-0 Damian Michalik 13′
1-1 Piotr Stawarczyk 22′
2-1 Damian Michalik 29′
2-2 Michał Kitliński 35′
2-3 Mateusz Ozimek 80′

Stal Rzeszów: 39. Wiktor Kaczorowski – 5. Radosław Sylwestrzak (82′ 15. Dominik Marczuk), 2. Damian Kostkowski, 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki – 16. Błażej Szczepanek (70′ 4. Wojciech Reiman), 8. Marcel Kotwica, 68. Bartosz Wolski – 69. Damian Michalik, 34. Dawid Olejarka, 11. Wiktor Kłos (81′ 14. Oktawian Skrzecz).

Hutnik Kraków: 33. Arkadiusz Leszczyński – 3. Tomasz Wojcinowicz, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Łukasz Kędziora – 31. Sebastian Olszewski, 20. Mateusz Gajda (76′ 21. Javier Bernal), 2. Tomasz Jaklik (64′ 5. Miłosz Drąg), 25. Patryk Kieliś (64′ 7. Krzysztof Świątek), 27. Abdallah Hafez (72′ 9. Mateusz Ozimek), 19. Piotr Zmorzyński – 28. Michał Kitliński (64′ 8. Kamil Sobala).