Wszystkie aktualności

Adler Da Silva nowym piłkarzem Stali Rzeszów!

poniedziałek, 04/09/2023

Mierzący 187 cm wzrostu środkowy napastnik Adler Da Silva został wypożyczony na rok z opcją wykupu do Stali Rzeszów ze Slovana Bratysława.

Adler Da Silva jest Szwajcarem mającym brazylijskie korzenie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w FC Vernier, a jeszcze jako nastolatek trafił do Servette Genewa. Reprezentował również barwy Etoile Carouge, GC Zurych, FC Sion czy Stade Nyonnais.

W styczniu 2021 roku trafił na Słowację i został piłkarzem FK Pohronie i do teraz grał w kraju naszych południowych sąsiadów. We wrześniu 2021 roku przeszedł do utytułowanego Slovana Bratysława, był wypożyczony również do Zemplina Michalovce, a z końcem ubiegłego roku ponownie grał dla klubu ze stolicy.

W słowackiej najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 41 meczów, zdobywając w nich 7 bramek, a także zanotował 5 asyst. Ma na swoim koncie także m.in. 6 występów w Lidze Konferencji Europy. Był również młodzieżowym reprezentantem Szwajcarii.

24-letni napastnik teraz został piłkarzem Stali Rzeszów, a do naszego Klubu został wypożyczony ze Slovana Bratysława na rok z opcją wykupu.

Adler, bienvenue a Stal Rzeszów!

Najnowsze aktualności