Artykuły

Andreja Prokić przed meczem z Motorem Lublin

sobota, 30/10/2021

Przed wyjazdowym spotkaniem z Motorem Lublin zawodnik Stali Rzeszów – Andreja Prokić wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej, podczas której odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Andreja Prokić o mocnym punkcie Motoru

– Nie powiem o słabych punktach, bo przed każdym meczem jest analiza przeciwnika i nie będziemy zdradzać wszystkiego, ale na pewno pierwsze, co rzuca się w oczy to napastnik Motoru, który strzelił dużo bramek. Na pewno nie jest to słaba drużyna i na pewno ma jakieś problemy, w związku z tym, że znajdują się na tym miejscu, gdzie się znajdują. Wiadomo, że przed sezonem to był zespół, który zapowiadał, że będzie walczył o awans, więc dalej walczą. Myślę, że dla nich spotkanie z nami jest bardzo ważne i będą szukać szansy, żeby je wygrać i zmniejszyć tę przewagę.

„Chcemy to spotkanie wygrać i myślę, że będzie to otwarty mecz, bo Motor musi, a my bardzo chcemy”

… o pragnieniu zwyciężania

– Myślę, że wewnątrz nas jest taka mobilizacja, abyśmy każdy mecz chcieli wygrać, bo po prostu tego chcemy. Jesienią chcemy mieć jak najwięcej punktów, bo różnie bywa, a wiosna może być cięższa. Póki nasza gra jest przyzwoita, to idziemy za ciosem i chcemy każde kolejne spotkanie wygrywać, a mamy ich sześć i liczymy na komplet punktów.

… o tym, jak może wyglądać spotkanie z Motorem Lublin

– Może być różnie. Pamiętam naszą szatnię po meczu z Ruchem Chorzów, gdzie nie byliśmy do końca zadowoleni, bo rozegraliśmy mecz z fajnym przeciwnikiem i dużą ilością kibiców, ale nas interesowała wygrana. Po tym meczu nie byliśmy wcale zadowoleni, że – jak niektórzy mówią – zremisowaliśmy na wyjeździe z Ruchem. Myślę, że teraz przed nami fajny mecz, który chcemy wygrać, a nie tylko zagrać na remis i powiedzieć, że punkt na wyjeździe jest dobry. Chcemy to spotkanie wygrać i myślę, że będzie to otwarty mecz, bo Motor musi, a my bardzo chcemy.

Najnowsze aktualności