Artykuły

Smutek faworyta. Bez bramek i bez punktów ze Śląskiem II

sobota, 17/10/2020

Stal Rzeszów przegrywa na swoim terenie z rezerwami Śląska II Wrocław w meczu 9. kolejki II ligi. Bramki dla gości zdobywał Bergier i Makowski.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Pierwsza połowa tylko w pierwszych minutach zaczęła układać się dobrze dla Stali Rzeszów. Stal początkowo zagroziła, ale nieznacznie bramce gości. Śląskowi II Wrocław w pierwszych akcjach nie szło z ostatnim podaniem. Dopiero po kwadransie mecz przechylił się na stronę gości. Stal miała swoje szanse zazwyczaj w rzutach wolnych i próbowali z nich wrzucać. Upatrywali swoich szans także w zakładaniu wysokiego pressingu. Wojciech Reiman oddał w pierwszej połowie jedyny celny strzał zza pola karnego, ale bardzo dobrze intereweniował Szczerbal. Bramkarz gości też często był zatrudniany w wybijaniu piłek, w wyniku wysokiego pressingu Stali. Bramkę dla Śląska w 26. minucie zdobył Makowski po błędzie Fojuta.

Drugą połowę biało-niebiescy rozpoczęli od zmian. Boisko opuścił Kotwica i Goncerz, a w ich miejsce pojawili się Szczepanek i Maciejewski. Stal wciąż miała bardzo dużo stałych fragmentów gry i potrafili z nich zagrozić. Mimo to rezerwy Śląska przęjęły dość szybko inicjatywę. Wiele razy zagrażali bramce Stali, budowali składne akcje i kończyli je strzałami. Goście w 56. minucie zbudowali sobie świetną akcję, Bargiel dał prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie faulował Kostkowski Bergiera. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany i niestety biało-niebiescy przegrywali 0-2. Wciąż przyjezdni byli górą i po kolejnej fantastycznej akcji w 59. minucie prowadzili już 3-0. Później Stal nieco uspokoiła grę, ale Śląsk dalej naciskał na bramkę gospodarzy. Kolejne zmiany przyszły na 68. minutę – boisko opuścił Reiman i Kłos, a w ich miejsce pojawił się Sławek i debiutujący Mustafaev. Stal próbowała swoich szans upatrzeć w stałych fragmentach, ale nie przyniosło to efeku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.

Śląsk II Wrocław wywozi z Rzeszowa cenne trzy punkty, pokonując Stal Rzeszów 3-0. W następną sobotę biało-niebiescy zmierzą się z KKS-em Kalisz.

Stal Rzeszów – Śląsk II Wrocław 0-3 (0-1)

0-1 Rafał Makowski – 26′

0-2 Sebastian Bergier – 56′ (k)

0-3 Sebastian Bergier – 59′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Piotr Głowacki, Damian Kostkowski, Jarosław Fojut, Radosław Sylwestrzak, Marcel Kotwica (46′ Błażej Szczepanek), Wojciech Reiman (68′ Mariusz Sławek), Wiktor Kłos (68′ Ramil Mustafaev), Dawid Olejarka, Bartosz Wolski (80′ Sławomir Szeliga), Grzegorz Goncerz (46′ Rafał Maciejewski)

Śląsk II Wrocław: Dariusz Szczerbal – Guillermo Gaston Cotungo Lima, Paweł Kucharczyk, Sebastian Bergier, Szymon Krocz (72′ Grzegorz Kotowicz), Marcin Szpakowski (84′ Mateusz Młynarczyk), Szymon Lewkot, Przemysław Bargiel, Konrad Poprawa, Olivier Wypart, Rafał Makowski