Artykuły

Bezbramkowy remis na Hetmańskiej

piątek, 25/09/2020

Stal Rzeszów remisuje na swoim terenie z Olimpią Elbląg w meczu 5. kolejki II ligi.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Pierwsza połowa miała spokojny przebieg. Goście grali bardzo dobrze w defensywie, z czego są znani. Stal swoje akcje przez większą część połowy tworzyła bokami. Bardzo widoczny był w pierwszej połowie Damian Michalik, przez którego poszło sporo piłek do gry. Żurawie mieli sporo rzutów rożnych, ale nie zdołali ich wykorzystać i zamienić na bramkę. Przyjezdni nie pozostali bez niczego. Oddali trzy strzały, dwa w światło bramki, a raz zdołali uderzyć w słupek. To nie wystarzczyło i po pierwszej połowie w Rzeszowie mieliśmy 0:0.

fot. Artur Ruszała

Druga połowa bardzo przypominała tą pierwszą. Stal weszła w nią ze spokojem i szukała swoich szans, a w 52. minucie miała chyba najlepszą. Reiman z pierwszej piłki zagrał do Pieczary, a ten uderzył z okolic szóstego metra, ale obok bramki. Stal oddała sporo strzałów, ale one pozostawiały wiele do życzenia, głównie lądowały nad bramką i obok niej. Olimpia dalej solidnie się broniła i szukała swoich szans główniez kontr, co niezby im wychodziło. Stal ponownie zagroziła na pięć minut przed końcem z rzutu wolnego rozegrali krótko do Goncerza, ten miał dużo miejsca, ale uderzył wysoko nad bramką. Zmiana w drużynie gości przypadła na 68. minutę. Boisko opuścił Eryk Filipczyk, a w jego miejsce pojawił się Karol Styś. W Stali natomiast dwie zmiany. W 61. minucie Grzegorz Goncerz wszedł w miejsce Dawida Olejarki, a Błażej Szczepanek za Damiana Michalika w 89. minucie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0.

Olimpia Elbląg wywozi z Rzeszowa jeden punkt. W najbliższą środę biało-niebiescy zmierzą się z Błękitnymi Stargard na wyjeździe.

Olimpia Elbląg

Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg 0-0 (0-0)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki, Damian Michalik (89′ Błażej Szczepanek), Marcel Kotwica, Wojciech Reiman, WIktor Kłos, Krystian Pieczara, Dawid Olejarka (61′ Grzegorz Goncerz)

Olimpia Elbląg: Bartosz Przybysz – Tomasz Lewandowski, Michał Wenger, Michał Kiełtyka, Tomasz Sedlewski, Klaudiusz Krasa, Michał Ressel, Wojciech Zyska, Eryk Filipczyk (68′ Karol Styś), Janusz Surdykowski, Marcin Bawolik

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Dotyczy meczu

Stadion Miejski "Stal"
II Liga 2020/2021

0:0

Najnowsze aktualności