Artykuły

Bezkrólewie w Rzeszowie

niedziela, 21/06/2020

W 86. Derbach Rzeszowa kibice nie zobaczyli bramek. Resovia zremisowała ze Stalą Rzeszów 0-0.

Jak na spotkanie derbowe przystało od pierwszych minut obserwowaliśmy dużo walki w środku boiska. Obydwie drużyny skupiały się na obronie dostępu do własnej bramki, przez co nie widzieliśmy zbyt wielu akcji ofensywnych. Jako pierwsza próbowała zaskoczyć ekipa Stali za sprawą Wojciecha Reimana, który w 16. minucie uderzył z okolic szesnastego metra, ale Marcel Zapytowski umiejętnie sparował futbolówkę na rzut rożny.

Trzy minuty później kapitalną okazję do zdobycia bramki miała Resovia. Silny strzał Grzegorza Płatka fenomenalnie obronił Gerard Bieszczad. W tej części spotkania to właśnie gospodarze byli stroną dominującą i zwłaszcza za sprawą stałych fragmentów gry starali się znaleźć sposób na zaskoczenie naszej defensywy. W końcowej fazie tej odsłony bliski szczęścia był Krystian Pieczara, ale piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Zapytowskiego i na przerwę zawodnicy schodzili z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron boiskowe poczynania nie uległy zmianie. Obserwowaliśmy dużo walki, a optyczną przewagę miała Resovia, która zwłaszcza w końcowej fazie mogła pokusić się o zadanie decydującego ciosu. Naszej drużynie tego dnia ewidentnie brakowało pomysłu na zaskoczenie defensywy gospodarzy. Najlepszą okazję mieliśmy w 73. minucie, kiedy to Piotr Głowacki minął obrońcę Resovii, ale niestety jego silne uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane.

Podopieczni Szymona Grabowskiego w tej odsłonie stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. W 63. minucie Bartłomiej Wasiluk trafił w poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry Maksymilian Hebel był bliski pokonania Gerarda Bieszczada.

Z perspektywy całego meczu powinniśmy ten punkt szanować. Za tydzień, w sobotę 27 czerwca zagramy na własnym obiekcie ze Zniczem Pruszków. Już dzisiaj zapraszamy kibiców do wspierania biało-niebieskich!

Resovia – Stal Rzeszów 0-0

Stal Rzeszów: Bieszczad – Sylwestrzak (62′ Trznadel), Kostkowski, Góra, Głowacki, Kłos, Szeliga (67′ Szczepanek), Kotwica, Plewka (68′ Michalik), Reiman, Pieczara.

Resovia: Zapytowski – Kubowicz, Wasiluk, Kaliniec, Domoń, Adamski, Geniec, Świderski (68′ Antkowiak), Płatek (83′ Kantor), Hajduk (83′ Feret), Dziubiński (58′ Hebel).

Żółte kartki: Maksymilian Hebel – 70′, Mateusz Geniec – 90+3′; Piotr Głowacki – 34′, Damian Kostkowski – 46′, Marcel Kotwica – 86′