Artykuły

Biało-niebiescy lepsi od Chojniczanki

sobota, 14/08/2021

Stal Rzeszów wygrała z Chojniczanką Chojnice 2-0 w meczu 3. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Bartłomiej Poczobut oraz Damian Michalik.

Pierwsza połowa to przede wszystkim świetna postawa Stalowców w pressingu i ich odwaga w poczynaniach na połowie rywala. Biało-niebiescy od początku odważnie atakowali i zamknęli rywala na własnej połowie. Chojnicznka była głęboko ustawiona w defensywie, a pierwszy raz na dłuższy czas na połowie Stali zameldowała się dopiero po 17. minutach gry, próbując stworzyć sytuację środkiem boiska, jednak obrońcy Stali dobrze interweniowali. O tym, jak intensywne były pierwsze minuty w wykonaniu podopiecznych Daniela Myśliwca, niech świadczy fakt, że już po 6. minutach gry Stalowcy mieli cztery rzuty rożne. Otwarcie wyniku mogło nastąpić już w 13. minucie meczu. Dośrodkowanie Marczuka na pole karne trafiło do Małeckiego, który uderzył w słupek.

Biało-niebiescy często szukali dośrodkowań na pole karne z różnych sektorów boiska i z obu stron, jednak to nie przynosiło im oczekiwanych efektów. Podobnie było z rzutami rożnymi, które Stalowcy bardzo często rozgrywali, a nie bezpośrednio dośrodkowywali. Wiele z nich nie trafiało do adresatów. Goście często dobrze odcinali piłki prostopadłe, dzięki czemu zapobiegali dośrodkowaniom z okolic linii końcowej boiska. Stal upatrywała także szans w uderzeniach z dystansu, co prawda rzadziej, ale jednak. W 39. minucie jeden ze strzałów z dystansu wylądował w bramce. Pięknym uderzeniem popisał się Bartłomiej Poczobut, który uderzył w samo okienko bramki. Przyjezdni sytuacji upatrywali jedynie w kontrach, a najgroźniejszą sytuację mieli w 44. minucie, kiedy Wiktor Kaczorowski zdołał wybić piłkę sprzed zawodnika Chojniczanki.

Drugą połowę goście rozpoczęli z większym animuszem, ale defensywa Stali funkcjonowała równie dobrze, jak w pierwszej połowie. Stal nie pozostawała dłużna i poza skutecznymi interwencjami w defensywie, również atakowała na bramkę rywala. Bardzo dobrą sytuację wykreował Dominik Marczuk w 50. minucie, ale nikt nie zamknął jego dośrodkowania. Po czasie w niektórych fragmentach gry biało-niebiescy starali się uspokoić grę i nieco zwolnić tempo, ale nie na długo. Kolejną dobrą sytuację miał już Patryk Małecki w 58. minucie, który nie zdołał zamknąć dośrodkowania z lewej strony. Goście byli blisko bramki samobójczej w 66. minucie po dograniu Małeckiego na pole karne, kiedy piłka odbiła się od dwóch zawodników przyjezdnych, ale bramkarz uratował sytuacje.

Trener Myśliwiec na pierwszą zmianę w swoim składzie zdecydował się w 67. minucie, gdy w miejsce Sławka zameldował się Prokić. Biało-niebiescy z czasem bardzo skutecznie zaczęli odbierać piłkę i ruszać z kontratakami na bramkę rywala. W 68. minucie jeden z takich odbiorów i świetna kontra musiała zakończyć się bramką. Andreja Prokić w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza, ale Damian Michalik dobił odbity strzał i było już 2-0. Do końca spotkania sytuacji nie brakowało. Przyjezdni próbowali postraszyć jeszcze ze stałych fragmentów gry, ale bezskutecznie. Arbiter spotkania doliczył do podstawowego czasu gry 4. minut, ale więcej bramek już nie padło. Drużyna trenera Daniela Myśliwca w bardzo dobrym stylu zwyciężyła z Chojniczanką, dzięki czemu po trzech kolejkach zgromadziła komplet punktów i awansowała na pozycję lidera ligi. Okazja na kolejne ligowe punkty już w najbliższą środę 18 sierpnia o godzinie 18:00. Stalowcy zmierzą się w meczu wyjazdowym z KKS-em Kalisz.

Stal Rzeszów – Chojniczanka Chojnice 2-0 (1-0)

1-0 Bartłomiej Poczobut – 39′
1-0 Damian Michalik – 69′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Paweł Oleksy, Łukasz Góra, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut (92′ Marcel Kotwica), Bartosz Wolski (80′ Bartosz Snopczyński), Krzysztof Danielewicz – Patryk Małecki, Damian Michalik (80′ Dawid Olejarka), Mariusz Sławek (67′ Andreja Prokić)

Chojniczanka Chojnice: Kamil Broda – Marcin Grolik, Damian Byrtek, Michał Grobelny, Michał Mikołajczyk – Sam van Huffel (62′ Maciej Kona), Mateusz Cegiełka (69′ Adrian Rakowski), Kamil Mazek, Mateusz Klichowicz (63′ Szymon Emche) – Tomasz Mikołajczak (63′ Szymon Skrzypczak), Artur Pląskowski (81′ Łukasz Wolsztyński)

Żółte kartki: Patryk Małecki (72′), Bartłomiej Poczobut (88′) – Damian Byrtek (72′), Michał Mikołajczyk (86′)

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków)