Artykuły

Błażej Szczepanek: „Chcemy narzucać swój styl i grać tak, by przeciwnicy czuli respekt”

wtorek, 16/03/2021

Na najbliższe spotkanie w ramach 22. kolejki drużyna Stali Rzeszów wybierze się do Grudziądza, na mecz z Olimpią. Po odwołanym meczu z Pogonią będzie to już czwarty mecz wyjazdowy Żurawi. Wypowiedzi przed tym spotkaniem udzielił nam Błażej Szczepanek — pomocnik biało-niebieskich.

O spotkaniu z Hutnikiem Kraków

To była drużyna, która była ustawiona bardzo nisko i pozwalała nam grać na własnej połowie, ale im bliżej bramki, tym ich zawodników było zdecydowanie więcej i czekali właśnie tylko na kontry i przez to spotkanie wyglądało tak, a nie inaczej. To oczywiście nie jest żadne usprawiedliwienie, tylko po prostu nie każdy przeciwnik gra w ten sam sposób. Tak, jak z Lechem czy Górnikiem weszliśmy w otwartą piłkę, tak z Hutnikiem nie dało się tego zrobić, bo grali dłuższym podaniem.

O odwołanym meczu z Pogonią Siedlce

Byliśmy przygotowani do tego meczu, dlatego szkoda, że zawodników Pogoni dopadł koronawirus. Chcieliśmy grać, bo jesteśmy przygotowani, żeby grać co trzy dni, ale to nie ucieknie. Przepracowaliśmy dłuższy mikrocykl i mogliśmy trenować trochę ciężej, by przygotować się pod Olimpię Grudziądz.

O najbliższym meczu z Olimpią Grudziądz

Wiemy, jak grają nasi najbliżsi przeciwnicy, ale my chcemy im narzucać swój styl i grać tak, by przeciwnicy czuli przed nami respekt. Nie ma co ukrywać – wiadomo, że jest to zespół, który znajduje się w dole tabeli, ale wiemy, na co ich stać. Wiemy, że nie najgorzej rozpoczęli tę rundę wiosenną i na pewno znamy ich mocne i słabe strony.

O treningach na stadionie w Stalowej Woli

Na ten moment rozpoczęliśmy treningi na naturalnej nawierzchni. Prace remontowe na stadionie trwają i pogoda jest zmienna, więc ciężko na tę chwilę ocenić, czy odbędziemy jakiś trening w Stalowej Woli, czy nie sypnie śniegiem i nie będziemy musieli wrócić na sztuczną nawierzchnię. Od trzech dni trenujemy na naturalnej, co na pewno cieszy, bo wszystkie drużyny oprócz Skry Częstochowa grają na naturalnej murawie.

Dotyczy meczu

Stadion Olimpia Grudziądz
II Liga 2020/2021

2:1

Najnowsze aktualności