Wszystkie aktualności

Co wiemy o Skeid Oslo?

środa, 03/09/1975

Autor tekstu: Roman Stachowicz, K.M. Torgrimsen. Spisał Michał Mryczko

Skeid Oslo to jeden z najbardziej zasłużonych klubów Norwegii. Siedmiokrotny mistrz kraju (w latach 1947, 1954-56, 1958, 1963, 1966) oraz trzykrotny zdobywca Pucharu Norwegii (1964, 1966, 1974). A więc klub o wiele bardziej utytułowany od nas. W rozgrywkach europejskich nie odnosił jednak sukcesów. Jednak warto odnotować, że w 1969 roku w Pucharze Miast Targowych (obecnie UEFA) zespół Skeid wyeliminował drużynę TSV 1860 Monachium (RFN), co było olbrzymią niespodzianką.

Zespół norweski posiada w swoim składzie kilku reprezentantów Norwegii. W 1974 roku zajął szóste miejsce z dorobkiem 25 punktów i różnicą bramkową 30-26.

Wydaje się, że nie jest to zbyt groźny przeciwnik, ale my przecież tez nie jesteśmy, mówiąc obiektywnie, zbyt silni. Przy maksymalnej koncentracji mamy jednak chyba szanse, zwłaszcza że pierwszy mecz gramy na wyjeździe. A tak prawdę mówiąc, kto by pomyślał, że nasza Stal dostąpi zaszczytu gry w rozgrywkach europejskich. (Roman Stachowicz)

—–

Trenerem zespołu jest Brege Bergen, uważany za jednego z najlepszych fachowców w kraju. Ten spec od założeń taktycznych o przydomku „chytry lis” ma do dyspozycji następujących zawodników:

Per Egil Nyygard – bramkarz, 21 lat, reprezentant U-23, student (uwaga, aż 193 cm wzrostu!)

Eivind Garberg – obrońca, 22 lata, reprezentant U-23, student

Jan Birkerund – obrońca, 24 lata, 17-krotny reprezentant Norwegii, z zawodu drukarz

Per Christian Olsen – obrońca, 21 lat, duży talent, jeszcze dwa lata temu grał w drużynie piątej ligi

Boerge Josefsen – obrońca, 21 lat, etatowy reprezentant U-23

Trygve Bornoe – pomocnik, 33 lata, 43-krotny reprezentant kraju, bardzo dobry technik, ostatnio już rzadko występuje w drużynie

Tor Egil Johansen – pomocnik, 24 lata, 28-krotny reprezentant Norwegii, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy Skandynawii. Z zawodu aktor

Sten Thunberg – pomocnik i napastnik, 21 lat, 10-krotny reprezentant kraju, sylwetką i sposobem gry przypomina Szkota Billy Bremnera, członek Gwardii Pałacowej króla Karola

Kai Arild Lund – napastnik, 19 lat, najgroźniejszy strzelec drużyny

Bjoern Skjoensberg – napastnik, 23 lata, charakteryzuje się równą, wysoka formą, równie groźny „bombardier”

Odd Pedersen – napastnik, 24 lata, dobry technik, szybki zawodnik

Zawodnicy rezerwowi to:

Bjoern Nordby –  bramkarz, 27 lat

Trond Hasund – obrońca, 25 lat

Georg Hammer – pomocnik, 24 lata

Harald Gjedternet – pomocnik, 25 lat

Eystein Berge – napastnik, 23 lata

Dotychczasowe wyniki pucharowe Skeidu wyraźnie wskazują, że drogi awansu musi szukać na własnym boisku. Pytanie więc brzmi: czy w wrześniową środę wynik spotkania w Oslo okaże się dla gospodarzy na tyle korzystny, że pojadą oni potem do Rzeszowa z realnymi nadziejami na zakwalifikowanie się do drugiej rundy Pucharu Europejskich Zdobywców Pucharów? (K.M. Torgrimsen)

Autor tekstu: Roman Stachowicz, K.M. Torgrimsen. Spisał Michał Mryczko

Najnowsze aktualności