Artykuły

Czwarte zwycięstwo z rzędu!

środa, 15/07/2020

Stal Rzeszów pokonała w meczu 32. kolejki Olimpię Elbląg 2-0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Damian Michalik i Artur Pląskowski. Dzięki zwycięstwu, Żurawie są bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Stali Rzeszów. Olimpia Elbląg skupiała się przede wszystkim na obronie na własnej połowie oraz momentami wyższym pressingu, bliżej bramki Gerarda Bieszczada. Pierwszą dogodną okazję na zdobycie gola biało-niebiescy mieli w 11. minucie – bliski przecięcia dośrodkowania był Reiman, ale ostatecznie obrona gości wyjaśniła tę sytuację. Co się odwlecze, to się jednak nie uciecze – w 24. minucie Jarecki zacentrował z lewej flanki w pole karne, a Michalik strzałem głową pokonał Rutkowskiego. Na siedem minut przed końcem pierwszej części gry Żurawie podwyższyły prowadzenie – ponownie dośrodkowywał Jarecki, a akcję zamknął Artur Pląskowski. Na przerwę gospodarze schodzili z dwubramkową zaliczką, całkowicie kontrolując przebieg gry.

Druga część meczu także należała w całości do Stali Rzeszów. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza sytuacje z końca spotkania. W 84. minucie Reiman z rzutu wolnego z 30 metra uderzył mocno, po ziemi, ale dobrze interweniował Rutkowski. Sześć minut później indywidualną akcją popisał się również Reiman, który wypuścił w uliczkę Pląskowskiego. Napastnik Stali Rzeszów trafił jednak w sytuacji sam na sam w poprzeczkę. Olimpia Elbląg najgroźniejszą akcję stworzyła w 65. minucie, ale strzał jednego z zawodników gości na raty obronił Bieszczad.

Ostatecznie podopieczni duetu Wołowiec-Łętocha zdobyli po raz czwarty z rzędu komplet punktów i co prawda nie zapewnili sobie jeszcze utrzymania, ale ponownie poprawili swoją sytuację w tabeli. Z bardzo dobrej strony pokazali się przede wszystkim Dariusz Jarecki i Wojciech Reiman, ale to cała drużyna, monolit, zapracował na komplet punktów. Gospodarze zdecydowanie przeważali w dzisiejszym spotkaniu i bardzo pewnie pokonali Olimpię Elbląg 2-0.

Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg 2-0 (2-0)