Stal Rzeszów - Górnik Polkowice,

Artykuły

Damian Kostkowski: „Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz”

piątek, 25/09/2020

Przed spotkaniem 5. kolejki II ligi piłkarskiej pomiędzy Stalą Rzeszów, a Olimpią Elbląg wypowiedzi udzielił obrońca Żurawii - Damian Kostkowski, który mówił m.in. o meczu ze Zniczem, grze w defensywie i walce w lidze.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Pruszków to bardzo ciężki teren dla Stali Rzeszów od lat. Myślę, że w tym meczu byliśmy bardzo konsekwentni w zadaniach, które były nam przed meczem wyznaczone. Z minuty na minutę spokojnie wykonywaliśmy założenia na ten mecz. Myślę, że strzelona bramka była kwestią czasu. Fajnie, że potem jeszcze zdołaliśmy dołożyć jedną – powiedział Damian Kostkowski, obrońca Stali Rzeszów.

Ubiegły sezon pokazał nam, że gra ofensywna to nie jest wszystko. Duża liczba straconych bramek w drugiej rundzie poprzedniego sezonu zdeterminowała nas do tego, żebyśmy poprawili nieco tę skuteczność w defensywie. Myślę, że w tym sezonie doświadczeniem i umiejętnościami pokażemy, że potrafimy grać na zero z tyłu – dodał stoper biało-niebieskich.

Olimpia Elbląg przyjedzie do Rzeszowa z prostym celem – aby zgarnąć trzy punkty. Wiemy o ich mocnych stronach, bo takie mają pomimo tego, że ich skład mocno się zmienił względem ubiegłego sezonu. My jesteśmy gotowi. Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz bez względu na to, z kim gramy – podkreślił defensor Żurawi.

Póki co, jesteśmy na takim etapie, że nie patrzymy w tabelę, tylko z tygodnia na tydzień podchodzimy do każdego przeciwnika, jakby to miał być nasz ostatni mecz. Liga jest bardzo długa, więc to, co dzieję się teraz w tabeli, to nas nie interesuje. Patrzymy na siebie, w każdym meczu chcemy wygrywać, chcemy zdobywać punkty. Nie chcemy, by w tym sezonie było tak, jak w tamtym, że niestety o włos przegraliśmy mecz o pierwszą ligę – zakończył Kostkowski.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Dotyczy meczu

Stadion Miejski "Stal"
II Liga 2020/2021

0:0

Najnowsze aktualności