Artykuły

Damian Kostkowski: „Musimy twardo stąpać po ziemi”

czwartek, 01/04/2021

Biało-niebiescy w najbliższej kolejce eWinner II ligi zmierzą się na Stadionie w Stalowej Woli z Błękitnymi Stargard. Będzie to już 25. kolejka ich zmagań w II lidze. Kilka słów przed tym meczem powiedział Damian Kostkowski — stoper Żurawi.

O formie zespołu

Widać przede wszystkim nasz progres. Jeżeli chodzi o te ostatnie mecze, to na pewno teraz jesteśmy inną drużyną. Może te dwa ostatnie spotkania w naszym wykonaniu nie były idealne, ale na pewno były bliskie temu, co finalnie chcemy pokazywać. To jest taki dobry prognostyk na przyszłość, że dzieje się dobrze, ale musimy podchodzić też do tego z rozwagą i chłodną głową. Musimy twardo stąpać po ziemi, a w każdym kolejnym meczu gryźć trawę.

O złapaniu stabilności w grze

Dla mnie najważniejszym jest złapanie stabilności grania i podtrzymywanie tej formy. Nie ukrywam, że z tym w ostatnim czasie był problem i były takie wahania formy. To jest ważna rzecz, żeby ta dyspozycja była cały czas na dobrym poziomie.

O spotkaniu z Olimpią Elbląg

Olimpia jest bardzo ciężkim przeciwnikiem, który dużą uwagę przykłada do działań defensywnych. Myślę, że nasza gra od początku w miarę się układała. Tworzyliśmy sobie szczególnie na początku pierwszej połowy sytuacje, później ta gra, jeżeli chodzi o sytuacje, nieco się wyrównała. Myślę, że nasza dyspozycja w tym meczu była na pewno nieco lepsza niż w poprzednich spotkaniach, dzięki czemu udało się wygrać dość wysoko. Pewnie ta czerwona kartka też nam pomogła, ale myślę, że gdyby jej nie było, to rezultat i tak byłby podobny na naszą korzyść.

O przygotowaniach do najbliższego meczu

Nasze przygotowania wyglądają podobnie. Mamy skrócony mikrocykl treningowy o jeden dzień, bo graliśmy w sobotę, a teraz gramy w piątek. Staramy się skupić na sobie i szukać tego, co my ewentualnie możemy udoskonalić w swojej grze. Skupiamy się na swoich założeniach, na tym, co my mamy zrobić na boisku, żeby później opuszczać je z podniesionymi głowami.

Dotyczy meczu

Stadion Stal Stalowa Wola
II Liga 2020/2021

2:2

Najnowsze aktualności