Damian Michalik

Artykuły

Damian Michalik na 4 lata w Stali Rzeszów!

czwartek, 03/09/2020

Damian Michalik podpisał nową umowę ze Stalą Rzeszów. Na jej mocy, 28-letni pomocnik będzie zawodnikiem biało-niebieskich przez cztery najbliższe lata.

Damian Michalik podpisał nowy kontrakt ze Stalą Rzeszów. Pomimo bardzo atrakcyjnych ofert klubów z Ekstraklasy oraz Fortuna 1 ligi, które w znacznym stopniu przewyższały finansowe możliwości biało-niebieskich, 28-letni pomocnik zdecydował się parafować nową umowę z Klubem z Hetmańskiej 69. Michalik przedłużył swój obecny kontrakt do 4 lat z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Myślę że dużą rolę odegrała tutaj szatnia, która dała mi wielkie wsparcie i pokazała, że na mnie bardzo liczy, tak samo jak sztab trenerski oraz dyrektor sportowy Michał Wlaźlik, który przekonał mnie do tego, jaką wizję ma ten Klub i o jakie cele będziemy walczyć rok po roku. Poza tym, w Rzeszowie czujemy się naprawdę dobrze – mój syn idzie do 1. klasy szkoły podstawowej, żona znalazła pracę, dlatego pomimo kilku bardzo dobrych ofert z innych klubów zdecydowałem, że zostanę w Stali na dłużej i zrobię wszystko, aby zrealizować założone przez nas cele powiedział Damian Michalik po przedłużeniu kontraktu.

Przechodząc do Stali Rzeszów z Rakowa Częstochowa została mi przedstawiona wizja rozwoju Klubu. Nie ukrywam, że na początku podchodziłem do tego nieco sceptycznie – chciałem się po prostu odbudować po straconym sezonie, nie do końca wierzyłem, że drużyna z 2. ligi ma tak ambitne plany. Ale dość długo znałem się już z Robertem Trznadlem, który podkreślał, że dokładnie tak to wygląda, co też miało wpływ na moje myślenie. Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, zacząłem się przekonywać do tej wizjidodał pomocnik biało-niebieskich.

Wiążąc się ze Stalą długoterminową umową sam sobie stawiam cel wysoko – awans do Ekstraklasy. I wiem, że razem z tą drużyną będziemy go pomalutku realizowaćzakończył Michalik.

Najnowsze aktualności