Artykuły

Daniel Myśliwiec po meczu z Garbarnią Kraków

środa, 09/03/2022

Po zaległym spotkaniu w ramach 18. kolejki eWinner II ligi pomiędzy Garbarnią Kraków a Stalą Rzeszów, który zakończył się zwycięstwem biało-niebieskich 2-0, w pomeczowej konferencji prasowej wziął udział trener Stali Rzeszów – Daniel Myśliwiec, który ocenił to spotkanie oraz odpowiedział na pytania dziennikarzy.

„Na pewno jestem zadowolony z wyniku, bo znów to powtórzę, podobnie jak po meczu z KKS-em Kalisz – mecz wygrany, cel zrealizowany i to jest dla nas kluczowe”

Daniel Myśliwiec

– Warto spojrzeć na ten mecz z naszej perspektywy i uwypuklić kontekst – daleka podróż z Suwałk po meczu, który zakończył się niekorzystnym i niesprawiedliwym wynikiem oraz krótki czas na regenerację. To są argumenty, które zwiększają wagę naszego dzisiejszego zwycięstwa.

– Duży szacunek należy się dla piłkarzy – większość z nich zagrała cały mecz w niedzielę i dzisiaj, po 48 godzinach. Co więcej, po tak krótkiej regeneracji zagrali bardzo intensywnie i skutecznie. To pokazuje, jak kapitalną pracę wykonali oni oraz sztab przez ostatnie tygodnie, bo po 48 godzinach są w stanie grać intensywnie i skutecznie. Liczba stworzonych sytuacji jest ogromna i bardzo łatwo stracić czujność. My nie straciliśmy czujności, bo nawet Wiktor Kaczorowski popisując się kapitalną interwencją, pokazał, że może nie mieć praktycznie żadnej interwencji, a później zostać postawionym przed bardzo trudną próbą, z której wyszedł zwycięsko i razem z kolegami z drużyny pokazali dzisiaj wielką klasę. Warunki postawione przez Garbarnię były trudne. Do tego dochodzi podróż i różne inne czynniki, o których wspomniałem.

… o wzmocnieniach zespołu po sezonie

– Będziemy się zastanawiać, jeżeli osiągniemy cel. My dokonując wielu ruchów przed tym sezonem i nie dokonując drastycznych ruchów przed tą rundą, która była bardzo dobra w naszym wykonaniu, myśleliśmy o tym, że ci piłkarze, którzy teraz dołączyli do nas przed tym sezonem, są w stanie walczyć o coś więcej niż tylko ligowy byt w pierwszej lidze. Nie bardzo chcemy o tym rozmawiać, ale nie dlatego, że o tym nie myślimy, tylko dla nas ważne jest to, co jest tu i teraz. Teraz chcemy wygrywać po to, żeby wtedy mieć gotowe rozwiązania i informacje, co jeszcze musimy poprawić w tym samym składzie personalnym, żeby wygrywać mecze także w innej lidze.

Najnowsze aktualności