Filmy

Daniel Myśliwiec przed meczem z Ruchem Chorzów

piątek, 01/10/2021

Przed hitowym spotkaniem 11. kolejki eWinner II ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Stalą Rzeszów wypowiedzi przedmeczowej udzielił trener Stali – Daniel Myśliwiec.

Daniel Myśliwiec o tym, czy spodziewa się, że Ruch będzie zespołem, który nie będzie liczył tylko na szybki atak

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy zaprezentować swoje umiejętności i swój styl – to jest dla nas najważniejsze. A jak zachowa się Ruch względem nas? Mam nadzieję, że wyjdą tak, jak do poprzednich meczów, na co będziemy gotowi.

… o tym, czy fakt, że będzie to mecz lidera z wiceliderem, dodatkowo motywuje piłkarzy

– Należy o to pytać piłkarzy. Myślę, że moi zawodnicy mają pragnienie do zwycięstw i nie trzeba tutaj jakiś dodatkowych bodźców, a dla mnie praca jest cały czas taka sama.

„Naszym celem jest wygrywać mecze, a żeby to robić, to trzeba dobrze bronić i skutecznie atakować, dlatego będziemy koncentrować się na tym, aby skutecznie atakować i skutecznie bronić”

… o tym, co powie o tej drużynie Ruchu Chorzów oraz czy spodziewał się, że tak dobrze wejdzie w sezon

– Nie patrzymy na przeciwników, a ja nie bawiłem się we wróżbitę. Obserwowałem ich tak, jak obserwuje każdego innego przeciwnika. Podoba mi się filozofia pracy trenera Skrobacza oraz to, jaki przynosi ona efekt. Nie mogę się doczekać tego meczu.

… o tym, czy będzie chciał uczulić linię pomocy, aby bardziej skupiła się na bronieniu, a dopiero w kolejnej fazie na ataku

– Naszym celem jest wygrywać mecze, a żeby to robić, to trzeba dobrze bronić i skutecznie atakować, dlatego będziemy koncentrować się na tym, aby skutecznie atakować i skutecznie bronić. Ustawienie przeciwnika oraz to, co jest pokazane na kartce z rozpisanym składem, nie ma znaczenia, bo wiemy, jakie są mechanizmy ataku Ruchu Chorzów. Daniel Szczepan bardziej preferuje grę za linię obrony i woli tam dostawać piłki, a Tomasz Foszmańczyk i Łukasz Janoszka wolą mieć piłkę między liniami. Gra kombinacyjna w tamtym sektorze też jest ciekawa i godna uwagi, ale będziemy na to gotowi.

Najnowsze aktualności