Artykuły

Daniel Myśliwiec przed spotkaniem z Hutnikiem Kraków

piątek, 28/05/2021

O tym, co było kluczem do zwycięstwa w meczu z Sokołem Ostróda

– Myślę, że kluczowe było to, w jaki sposób atakowaliśmy w atakach pozycyjnych. Przede wszystkim to, jak radziliśmy sobie z natychmiastowym pressingiem przeciwnika po stracie. Myślę, że odrobiliśmy lekcję, pomimo że tylko jedną bramkę zdobyliśmy po klasycznym ataku pozycyjnym. Sokół musiał dużo energii poświęcić, żeby te ataki powstrzymywać. Po strzeleniu drugiego gola tak naprawdę można powiedzieć, że mieliśmy niemal pełną kontrolę nad spotkaniem i te dwie sytuacje gości z pierwszej połowy nie były na tyle groźne, aby wyrządzić nam szkodę i były wliczone w koszty. Podsumowując – kluczowy był atak pozycyjny i to, jak w nim kontrolowaliśmy mecz.

O wyciągniętych wnioskach z ostatniego meczu z Hutnikiem Kraków

– Myślę, że wtedy to my stworzyliśmy sobie więcej problemów. Był to też jednak inny etap naszej drużyny i inny okres, w którym się znajdowaliśmy. Dlatego myślę, że kluczem będzie korekta jeżeli chodzi o kwestię ustawienia na ten mecz, bo tak naprawdę tam zamykaliśmy sobie opcje podań ofensywnych i zanim to zrobiliśmy, to przeciwnik stworzył sobie kilka sytuacji po kontratakach. Teraz jednak jesteśmy bardziej przygotowani, nasze automatyzmy też są na zdecydowanie wyższym poziomie. Dlatego myślę, że wnioski są takie, jak cała nasza drużyna, czyli prezentować ten sam, fajny styl jeżeli chodzi o działania ofensywne i być czujnym przy stracie.

O przygotowaniach do dzisiejszego meczu

– Przygotowujemy się jak do każdego przeciwnika, skupiamy się na swoich aspektach. na pewno dużo czasu poświęciliśmy na ataki pozycyjne i reakcje po stracie piłki. Drużyny trenera Szydełko zawsze myślą o tym, jak bronić i z przodu bazują na kreatywności piłkarzy, dlatego myślę, że tutaj też nie musimy się za bardzo skupiać na tym, co trener Hutnika wymyśli, tylko musimy zrobić kolejny krok w drodze do naszego celu.

Dotyczy meczu

Stadion Miejski "Stal"
II Liga 2020/2021

2:3

Najnowsze aktualności