Stal Rzeszów - Sokół Ostróda 22-05-2021, fot. K.Krupa

Artykuły

Do celu! Stal Rzeszów zagra z Sokołem Ostróda na Hetmańskiej 69

niedziela, 13/03/2022

Stal Rzeszów rozegra dzisiaj trzecie w ciągu tygodnia spotkanie w rozgrywkach eWinner II ligi. W 23. kolejce biało-niebiescy zmierzą się z Sokołem Ostróda na Hetmańskiej 69. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu o 16:00.

Stal Rzeszów - Sokół Ostróda 22-05-2021, fot. K.Krupa

Stalowcy w środę rozegrali mecz w ramach zaległej kolejki eWinner II ligi. Przeciwnikiem Stali była Garbarnia Kraków. Dzisiaj Stal rozegra drugi mecz ligowy w tym tygodniu. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Sokół Ostróda – ostatni zespół w tabeli eWinner II ligi.

STAL RZESZÓW

Drużyna trenera Daniela Myśliwca zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła w zaległym spotkaniu ligowym z Garbarnią Kraków 2-0. Biało-niebiescy do przerwy remisowali z krakowskim zespołem. Trafienie Patryka Małeckiego w 73. minucie spotkania otworzyło wynik, a sześć minut później bezpośrednim trafieniem z rzutu wolnego podwyższył go Krzysztof Danielewicz, dla którego było to czwarta ligowa bramka w tym roku. Przewaga Stalowców w tym meczu była zauważalna, jednak długo nie potrafili zamienić stwarzanych sytuacji na bramki. Po meczu trener Myśliwiec zwracał szczególną uwagę na dążenie do wyznaczonego celu, co jest kluczowe w obecnym sezonie, ale także na kontekst rozegrania spotkania z Garbarnią. – Warto spojrzeć na ten mecz z naszej perspektywy i uwypuklić kontekst – daleka podróż z Suwałk po meczu, który zakończył się niekorzystnym i niesprawiedliwym wynikiem oraz krótki czas na regenerację. To są argumenty, które zwiększają wagę naszego dzisiejszego zwycięstwa. Duży szacunek należy się dla piłkarzy – większość z nich zagrała cały mecz w niedzielę i dzisiaj, po 48 godzinach. Co więcej, po tak krótkiej regeneracji zagrali bardzo intensywnie i skutecznie. To pokazuje, jak kapitalną pracę wykonali oni oraz sztab przez ostatnie tygodnie, bo po 48 godzinach są w stanie grać intensywnie i skutecznie.

Piotr Głowacki, Andreja Prokić, Bartosz Wolski oraz Bartłomiej Poczobut to zawodnicy Stali, którzy są obecnie zagrożeni absencją w jednym spotkaniu w przypadku otrzymania żółtej kartki w najbliższym meczu. Pierwsi trzej mają na swoim koncie trzy żółte kartki, natomiast ostatni ma ich już siedem.

Stalowcy mogą ten tydzień zakończyć drugim zwycięstwem na własnym terenie z Sokołem Ostróda. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu będzie oznaczało 11 punktów przewagi nad drugą w tabeli Chojniczanką Chojnice i 12 punktów przewagi nad trzecim Ruchem Chorzów. Trener Daniel Myśliwiec w spotkaniu z Sokołem Ostróda nie będzie mógł skorzystać z usług dwóch podstawowych zawodników. Chodzi o Patryka Małeckiego oraz Pawła Oleksego. Pierwszy doznał urazu w ostatnim spotkaniu z Garbarnią Kraków, a drugi w trakcie meczu z Wigrami Suwałki. Pełny raport medyczny znajduje się TUTAJ. Żaden z zawodników Stali nie będzie pauzował w wyniku nadmiaru żółtych kartek.

>>> BILETY NA SPOTKANIE Z SOKOŁEM OSTRÓDA MOŻNA ZAKUPIĆ TUTAJ <<<

Damian Michalik oraz Krzysztof Danielewicz to obecnie drugi najbardziej efektywny duet w lidze. Obaj zanotowali w sumie 17 trafień i dołożyli 10 asyst. Przed nimi znajduje się tylko Michał Fidziukiewicz z Piotrem Ceglarzem z Motoru Lublin (20 goli, 7 asyst).

SOKÓŁ OSTRÓDA

Drużyna trenera Wojciecha Figurskiego plasuje się obecnie na 17. miejscu w ligowej tabeli (GKS Bełchatów wycofał się z rozgrywek – przyp. red.) z dorobkiem 13 punktów. Obecny szkoleniowiec prowadzi zespół od dwóch ligowych spotkań, ale przygotowywał go także w sezonie przygotowawczym. Pierwszy mecz zakończył się porażką z Wigrami Suwałki 1-3. W ostatnim spotkaniu w 22. kolejce eWinner II ligi drużyna zremisowała z Olimpią Elbląg. Gospodarze otworzyli wynik w 37. minucie spotkania za sprawą trafienia Huberta Krawczuna i utrzymali ten rezultat do przerwy. Sokół zdołał wyrównać w 83. minucie meczu, a trafienie zanotował Patryk Skórecki – kapitan zespołu i jednocześnie najlepszy strzelec zespołu (4 bramki).

Ostródzianie w obecnym sezonie ligowym mają nieco lepszy bilans w meczach wyjazdowych niż w domowych. Sokół na wyjeździe zanotował w sumie 2 zwycięstwa, 3 remisy i 6 porażek, zdobywając przy tym 8 bramek i tracąc 18. W meczach domowych bilans wygląda nieco gorzej. Jest to 1 zwycięstwo, 1 porażka oraz 6 zdobytych bramek i 25 straconych. Celem nadrzędnym dla drużyny z pewnością będzie utrzymanie się w rozgrywkach ligowych, ale również dobry wynik w Pro Junior System, gdzie Sokół znajduje się na pierwszym miejscu. Utrzymanie w lidze wydaje się zadaniem trudniejszym, gdyż do końca ligi pozostało 12. kolejek, a Sokół traci aż 12 punktów do „bezpiecznej strefy”. W poprzednim sezonie ostródzianie zajęli 11. miejsce w rozgrywkach.

Bilans spotkań Stali Rzeszów z Sokołem Ostróda w eWinner II lidze to trzy zwycięstwa biało-niebieskich (3-2, 3-1, 3-0). Bramki dla Stali w tych spotkaniach zdobywał Wojciech Reiman, Grzegorz Goncerz, Radosław Sylwestrzak, Dawid Olejarka, Damian Michalik, Krzysztof Danielewicz, Łukasz Góra oraz dwukrotnie Piotr Głowacki.

>>> BILETY NA SPOTKANIE Z SOKOŁEM OSTRÓDA MOŻNA ZAKUPIĆ TUTAJ <<<

OSTATNIE SPOTKANIE

Stalowcy ostatni raz z Sokołem Ostróda zagrali 28 sierpnia 2021 roku w wyjazdowym meczu 6. kolejki eWinner II ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stali 3-0. Wynik spotkania w 9. minucie meczu otworzył Krzysztof Danielewicz, a przed przerwą trafienie z rzutu karnego dołożył Piotr Głowacki. W 75. minucie ostateczny cios zadał Łukasz Góra. – Było to bardziej efektywne niż efektowne zwycięstwo, ale spodziewaliśmy się, że łatwo nie będzie pomimo tego, że Sokół nie znajduje się w najlepszej pozycji, to bardzo trudno ustawić się do takiego zespołu, który ma różne pomysły na grę, podchodzi do pressingu, później jest dosyć bierny i następnie przestawić się z jednej formy omijania pressingu czy rozmontowania bloku obronnego jest trudno, ale szacunek dla moich piłkarzy, że zrobili to, co najmniej trzykrotnie – mówił po meczu Daniel Myśliwiec, trener Stali. Skrót tego spotkania oraz bramki można zobaczyć TUTAJ.

SĘDZIOWIE

Arbitrem głównym niedzielnego meczu będzie Marek Śliwa z Pińczowa. Na liniach asystować będą Dominik Wrona i Marek Witoń. Za sprawy techniczne odpowiadał będzie Marcin Szrek. Ostatnim spotkaniem biało-niebieskich, który prowadził sędzia Marek Śliwa, był mecz z Hutnikiem Kraków z 28 maja 2021 roku na Hetmańskiej 69, który zakończył się zwycięstwem gości 3-2.

TRANSMISJA I CENTRUM MECZOWE

Początek spotkania pomiędzy Stalą Rzeszów a Sokołem Ostróda w niedzielę 13 marca 2022 roku o godzinie 16:00. Transmisję ze spotkania oglądać można ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora tytularnego II ligi – bukmachera eWinner lub za opłatą na sportize.pl wraz z komentarzem meczowym. Relacja LIVE w postaci trackera dostępna będzie na platformie STATSCORE.

Najnowsze aktualności