Artykuły

Dominik Marczuk: „Każdy kolejny mecz daje mi coraz większą pewność siebie”

wtorek, 06/04/2021

Zawodnicy trenera Daniela Myśliwca zaległą kolejkę eWinner II ligi rozegrają w Stalowej Woli z Pogonią Siedlce. Wypowiedzi przed tym spotkaniem udzielił młodzieżowiec Stali Rzeszów — Dominik Marczuk.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

O grze w drugiej lidze

Jestem zadowolony, że wywalczyłem sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Każdy kolejny mecz daje mi coraz większą pewność siebie. Myślę, że muszę dalej iść tą drogą, trzymać ten poziom i z niego nie schodzić, a najlepiej wskakiwać jeszcze na poziomy wyżej. To będzie klucz do mojego indywidualnego rozwoju.

O współpracy z trenerem Myśliwcem

Współpraca z trenerem Myśliwcem jest naprawdę na wysokim poziomie. Można się z nim dobrze porozumieć i dowiedzieć się wielu rzeczy o piłce. Trener jest doświadczony oraz daje dużo wskazówek dla takich młodych zawodników jak ja.

O spotkaniu z Błękitnymi Stargard

Patrząc na całe spotkanie z Błękitnymi, to myślę, że mimo wyniku przebiegało ono dla nas pozytywnie. Tworzyliśmy sobie sytuacje na bramki zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Czujemy niedosyt i szkoda tego wyniku. Może gdybyśmy już na początku wykorzystali te sytuacje, to potoczyłoby się to inaczej. Kiedy strzeliliśmy dwie bramki, to wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą. Błękitni na sam koniec zrobili dużo zamieszania wokół naszego pola i to wykorzystali. Szkoda tych punktów, bo grając w dziesięciu mogliśmy z całkiem dobrym wynikiem zdobyć komplet punktów.

O przygotowaniach do meczu z Pogonią Siedlce

Do najbliższego meczu mieliśmy tak naprawdę mniej czasu na przygotowania ze względu na zaległy mecz z Pogonią, który rozgrywamy jutro. Mikrocykl był zatem nieco inny, ale przygotowaliśmy się tak, jak do każdego innego spotkania. Pogoń jest drużyną, która znajduje się za nami, ale na to nie możemy patrzeć. Każdy rywal jest inny, każdy ma swoje cele i musimy być na to gotowi. Ważne jest jednak, żebyśmy punktowali.

O murawie w Stalowej Woli

Kiedy graliśmy ze Zniczem Pruszków, to murawa nie była jeszcze najlepsza, ale w meczu z Błękitnymi byłem mile zaskoczony, bo wyglądała zdecydowanie lepiej. Boisko było w dobrym stanie i dobrze się grało. Miejmy nadzieję, że jutro też będzie podobnie.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Dotyczy meczu

Stadion Stal Stalowa Wola
II Liga 2020/2021

1:5

Najnowsze aktualności