Dublet Olejarki w zabójczej końcówce dał zasłużone zwycięstwo

sobota, 05/09/2020

Stal Rzeszów wygrała 2-0 w wyjazdowym meczu 2. kolejki II ligi z Pogonią Siedlce. Oba gole dla biało-niebieskich zdobył Dawid Olejarka w końcówce spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Stal Rzeszów zdecydowanie kontrolowała przebieg gry i mogła na przerwę schodzić prowadząc, ale kilka dobrych sytuacji nie zostało zamienionych na bramki. Najbliżej gola dla biało-niebieskich było w 24. minucie – dośrodkowanie Głowackiego z rzutu rożnego przedłużył głową Kotwica. Piłka przeleciała na drugi słupek, gdzie nabiegał już Sylwestrzak, ale defensor Stali nie zdołał trafić w futbolówkę. Największe zagrożenie Pogoń Siedlce stworzyła na pięć minut przed końcem połowy – Margol uderzył potężnie po ziemi z około dwudziestu metrów, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Kaczorowskiego. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 0-0.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ specjalnie zmianie – to Żurawie dłużej utrzymywały się przy piłce i napierały na bramkę Misztala. Obaj szkoleniowcy przeprowadzili wiele zmian – w Stali Rzeszów na uwagę zasługują zwłaszcza wejścia młodzieżowców – Sławka oraz Olejarki . W pewnym momencie spotkania wydawało się, że Pogoń zaczyna przejmować inicjatywę (70. minuta i bardzo dobra interwencja Kaczorowskiego oraz 78. minuta i minimalnie niecelny strzał z dystansu Brodzińskiego), ale w końcówce wszystko wróciło do normy. W 86. minucie indywidualną akcję przeprowadził Olejarka, ale strzał młodego zawodnika Stali ofiarnie zablokował Pierzchała. 60 sekund później uderzenia Olejarki nie zdołał zatrzymać już nikt i biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Po kolejnych dwóch minutach było 0-2 – przejął piłkę Reiman, podawał prostopadle i po małym zamieszaniu przy futbolówce ponownie znalazł się Olejarka, który, jak się ostatecznie okazało, ustalił rezultat spotkania.

W końcówce Pogoń Siedlce szukała bramki kontaktowej, ale defensywa Stali Rzeszów nie dała się zaskoczyć. Biało-niebiescy zasłużenie wywożą trzy punkty z Siedlec dzięki dubletowi Dawida Olejarki i po dwóch rozegranych kolejkach zostają niepokonani w II lidze. Następny mecz Żurawie rozegrają 12 września z Olimpią Grudziądz przy Hetmańskiej 69.