Artykuły

Grała Akademia: inauguracja na plus

wtorek, 11/08/2020

Młoda Stal już gra i dobrze sobie radzi na zielonej murawie. Wracamy do raportów z gier Akademii Stali i zapraszamy do lektury najświeższego z nich.

Rocznik 2012 spotkał się z Orzełkami z Brzozowa

Trener Radosław Gromala: Inauguracja na plus w naszym wykonaniu i bardzo ważne zwycięstwo dla Stali na początek rozgrywek. Myślę, że byliśmy drużyną przeważającą, która stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych. Skuteczność na pewno do poprawy, jak i kilka elementów w grze obronnej. We wtorek kolejny sprawdzian z drużyną z Sanoka. Podziękowania dla drużyny z Brzozowa, której życzymy powodzenia w kolejnym meczu ligowym.

Trener Paweł Tomkiewicz: Dobry mecz na inaugurację. Rozpoczęliśmy granie po 9-ciu i kilka akcji na plus, ale także mamy dużo do poprawy w obronie. Cieszymy się ze zwycięstwa i 3 punktów na początek. Życzymy drużynie Orzełków powodzenia w kolejnych meczach.

Orzełki Brzozów 0:4  Stal Rzeszów

fot. Okiem Bolka / facebook.com

Wysoka wygrana rocznika 2009 z AP Wiki II Sanok

Trener Paweł Tomkiewicz: Kolejne spotkanie za nami, jak się okazuje zbliżamy się do celu, jaki wspólnie postawiliśmy sobie razem z drużyną przed obecnym sezonem. Czas pokaże czy jest on realny do wykonania. Na pewno kilka elementów w naszej grze na plus, natomiast widoczne były również pewne mankamenty w naszej grze. W sobotę kolejna weryfikacja naszych umiejętności i sprawdzian dla całego zespołu. Dziękujemy Akademii Piłkarskiej WIKI Sanok za mecz i życzymy im powodzenia.

Stal Rzeszów 11:0 AP Wiki II Sanok

Wartościowe sprawdziany rocznika 2012 w Zarzeczu i na Słocinie

Drużyna 2012 (Biała) na zaproszenie Eskadry Warszawa udała się na sparing do Zarzecza, gdzie ich koledzy ze Stolicy przebywają na obozie sportowym.

Trener Radosław Gromala: To było bardzo wartościowe 1,5 godziny spędzone na boisku. Nasi chłopcy widzą jak dużo pracy jest jeszcze przed nami.  Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że niebawem znów się sprawdzimy.

W zeszłą sobotę na boisku w Słocinie rozegraliśmy też sparing z rówieśnikami z Orzełków Brzozów. Rywalizacja toczyła się równocześnie na dwóch boiskach.

U-17 z mocnym przetarciem

Trener Łukasz Cabaj: Ciężki mecz ze zwyciezcą ubiegłorocznej ligi. Młode Żurawie aktywnie rozpoczęły mecz, ale raz po raz czujna drużyna z Dębicy agresywnie kontrowała. Mecz dość wyrównany, jednak ze wskazaniem na naszą drużynę. Szkoda straconej bramki w końcówce.

U-15: konsekwenccja w grze dała pewne zwycięstwo

Trener Michał Kordas: Igloopol przez dłuższy czas stawiał nam opór, ale konsekwentne realizowanie założeń przez zawodników przyniosło wymierne korzyści na boisku. Wiele akcji oglądało się z przyjemnością. Cieszy dobry mecz na inaugurację.

Akademia Stali zdecydowanie lepsza od Rakowa

Nasi zawodnicy z rocznika 2007 podzieleni na dwie grupy (Biała i Niebieska) po dłuższej przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nadrabiali zaległości rozgrywając łącznie 16 meczów sparingowych. Godnymi zwrócenia uwagi wydają się być dwa ostatnie sparingi rozegrane z drużynami uznanych akademii w Polsce.

W sobotę 25 lipca nasza drużyna udała się do Woli Chorzelowskiej, gdzie na obozie przebywali rówieśnicy z Rakowa Częstochowa. Sparing rozegrano w wymiarze czasowym 2x 40min. Po pechowo straconej bramce na samym początku spotkania, nasi młodzi Stalowcy kontrolowali przebieg całego meczu i pewnie pokonali drużynę Rakowa Częstochowa 7:1.

Stal Rzeszów 7:1 Raków Częstochowa

Bramki dla Stali zdobyli: Gołda Kacper (x3), Mazur Patryk (x2), Delikat Karol oraz Dworak Evan.

Ostatni sparing przed nowym sezonem nasi zawodnicy rozegrali w lubelskim Nałęczowie, gdzie na obozie przebywała z kolei drużyna Escoli Varsovia. Po 80-minutowej grze i dużej nieskuteczności w finalizowaniu sytuacji pod bramką przeciwnika, nasi chłopcy wygrywają 3:2.

Stal Rzeszów 3:2 Escola Varsovia

Bramki dla Stali zdobyli: Plichta, Testowany i Gołda.

Trener Tomasz Patryn: Po długiej przerwie od treningów drużynowych oraz meczów spowodowanej koronawirusem staraliśmy się zapewnić chłopcom jak największą ilość minut na boisku z jak najbardziej wymagającymi przeciwnikami. Stąd też pomysł na rozgrywanie blisko połowy sparingów z drużynami o rok starszymi. Gra w meczach kontrolnych upewniła nas, że ostatnie miesiące oraz obóz przepracowaliśmy dobrze. Nie ma czasu na odpoczynek, ponieważ już od 8 sierpnia rozpoczynamy nowy sezon, do którego zgłosiliśmy dwie drużyny.

U-17: Trójmecz kontrolny na plus

Drużyna U-17 rozegrała trójmecz z drużynami Stali Mielec U-16 oraz kolegów młodszych kolegów z naszego klubu, również z drużyny U-16. Z przeciwnikami z Mielca mecz zakończył się wynikiem 0-0 pomimo przygniatającej przewagi. Natomiast mecz z młodszymi Stalowcami drużyna U-17 pewnie wygrała 4:0  kończąc tym samym przygotowania do rozpoczynającego się wkrótce sezonu.

Trener Łukasz Cabaj: Było to ostatnie przetarcie przed ligą. Mecze toczone w szybkim tempie. Brakło nam wykończenia w sytuacjach ze Stalą Mielec, ale mimo tego zespół prezentował się przyzwoicie.

Rywalizacja z wymagającym przeciwnikiem w roczniku 2012

W sobotę zawodnicy rocznika 2012 zmierzyli się z kolegami z Krosna, a dokładniej z drużyną Beniaminka Profbud Krosno. Chłopcy rywalizowali równocześnie na dwóch boiskach przez prawie dwie godziny, gdzie mogli sprawdzić się na tle bardzo wymagającego przeciwnika.

Trener Radosław Gromala: Dziękuję serdecznie drużynie z Krosna oraz trenerowi Aszklarowi za przyjazd do Rzeszowa. Rywalizacja z wymagającym przeciwnikiem na pewno będzie przynosić efekty w przyszłości dla naszych zawodników. Do zobaczenia na boisku.

Mecz kontrolny pokazał słabe i mocne strony nad którymi dalej musi pracować

Trener Maciej Tokarczyk: Bardzo pożyteczna gra kontrolna, która była sporym wyzwaniem. Uważam, że przez większą część meczu moi zawodnicy dobrze funkcjonowali na tle wymagającego rywala. Dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie. Cieszy mnie fakt, że tworzyliśmy sytuacje bramkowe po realizacji celów, które stawiamy sobie wszyscy na wzajem. Oczywiście w kilku aspektach posiadamy rezerwy, deficyty, które podczas wczorajszego meczu były widoczne, momentami aż nadto. Jestem jednak przekonany, że solidną pracą jesteśmy wstanie je szybko poprawić.

Cracovia U19 CLJ 6:2 Stal Rzeszów U19

Wysoka wygrana w Jarosławiu

Trener Tomasz Patryn: Chłopcy walczyli ze starszymi od siebie zawodnikami ponieważ gramy drugim zespołem w grupie B rocznika 2006. Jestem ogólnie zadowolony z gry chłopców jak i faktu ze drużyna rywali rzadko kiedy była w stanie nam zagrozić i mieliśmy kontrole nad spotkaniem praktycznie przez cały jego czas.

SMS Jarosław 0:6 Stal II Rzeszów

Stal gromi gości z Krosna

Trener Krzysztof Hus: Cieszymy się ze mimo wysokiego prowadzenia utrzymywaliśmy wysokie tempo meczu przez większą cześć spotkania. Cieszy zwycięstwo i styl w jakim tego chłopcy dokonali. Słowa uznania także dla rywala który mimo strat,konsekwentnie starał się budować grę od tylu.

Stal Rzeszów 10:0 Karpaty Krosno

Rocznik 2006 z impetem rozpoczyna ligę

Trener Michał Kordas: Igloopol przez długi czas stawiał nam opór, ale konsekwentne realizowanie założeń przez zawodników przynosiło cały czas wymierne korzyści na boisku i wiele akcji oglądało się z przyjemnością. Cieszy dobry mecz na inaugurację.

Igloopol Dębica 0:7 (0:2) Stal Rzeszów

Stalowcy wygrywają Małe Derby Rzeszowa

Rocznik 2008 uzupełniony chłopcami urodzonymi w 2009 i 2010 roku.
4 bramki strzelił Oskar Żebrakowski, najmłodszy zawodnik na boisku.

Trener Maciej Seroka: Brawa dla chłopców. W pierwszym meczu zawodnicy grali bez zmiany, a warunki dzisiaj były wyjątkowo ciężkie. Mimo to wyglądali solidnie i każdy dał radę zagrać pełne 60 minut i za to szczególne brawa, bo pokazali samym sobie, że potrafią i stać ich na więcej niż myślą.
Dodatkowo maja szansę regularnego grania chłopcy, którzy walczą o miejsce w grupie A. Chłopcy z młodszych roczników maja szanse zagrania już po 9ciu i to dla nich już dodatkowe doświadczenie.

Stal II Rzeszów 9:1 SMS Resovia

Trener zadowolony z postawy swojego zespołu (2008)

Stal Rzeszów 1:0 Siarka Tarnobrzeg

Zwycięska bramkę po podaniu Szymona Polaka zdobył Sebastian Mazgaj.

Trener Maciej Seroka: Siarka była bardzo nieustępliwa i chłopcy mieli duże problemy ze skonstruowaniem płynnych akcji. Takie mecze są wartościowe, chłopcy mogą zobaczyć jak dużo pracy przed nimi. Jeśli tylko będziemy skupieni na własnym rozwoju i zadaniom meczowym to dzięki takim meczom będziemy mogli poprawiać rzeczy które dzisiaj nie funkcjonowały i iść dalej jako lepsi zawodnicy.

6 bramek na trudnym terenie

Trener Maciej Seroka: Cieszy wygrana i zdobycie na trudnym terenie 6 bramek i to trzeba przyznać bardzo ładnych. Sam mecz to Dwie różne połowy. Pierwsza to nasza kompletna dominacja i bardzo dużo płynnych ciekawych akcji. Druga to już błędy w obronie, które postaramy się poprawić i dużo szarpanej gry w ataku pozycyjnym.

AP Stal Stalowa Wola 2:6 Stal Rzeszów (0:4)

Bramki dla Stali zdobyli: Kula, Leniart H., Kedziora, Mazgaj, Koszulinski, Leniart M.

Najnowsze aktualności