Artykuły

Grała Akademia: między ciepłem lata a chłodem jesieni

piątek, 04/09/2020

Rocznik 2009 na zakończenie lata zagrał wartościowy sparing w Straszęcinie k. Dębicy

Trener Paweł Tomkiewicz: Z uwagi na przerwę w rozgrywkach spowodowaną nieparzystą ilością drużyn w lidze skorzystaliśmy z zaproszenia Hutnika Kraków i udaliśmy się na sparing do Straszęcina nieopodal Dębicy, gdzie zagraliśmy z drużyną z Krakowa ponad 100-minutowe spotkanie podzielone na cztery kwarty po 25 minut. W pierwszych dwóch to pojedynki toczone w środkowej części boiska i obydwie części skończyły się wynikiem 0:0 Po korektach od trenerów personalnych i taktycznych bramki zaczęły wpadać do bramki. Pierwsze dwie autorstwa Krakowian, następnie po trafieniu Julka Słysza i Nikodema Jastrzębia głową po rzucie rożnym. Kolejna bramka wisiała w powietrzu, lecz ponownie padła łupem Krakowian. Bardzo wyrównane spotkanie, za co dziękujemy Hutnikowi i życzymy powodzenia w lidze, dla nas to cenne doświadczenie, które zaprocentuje na przyszłość.

Stal Rzeszów vs Hutnik Kraków 2:3

Bramki dla Stali: Julian Słysz, Nikodem Jastrząb

Drużyna U-17 wygrywa w Sanoku…

Trener Łukasz Cabaj: Pewnie pokonaliśmy groźną drużynę Ekkoballu Sanok. Goście przyjechali nastawieni bardzo defensywnie i postawili na bardzo sile zapory. Stal wyszła na prowadzenie już po 9 minutach gry, kiedy Ekkoball strzelil gola samobójczego. Od tego momentu mecz toczył się kompletnie pod dyktando Stali, która raz po raz przeprowadzała falowe ataki.

Stal Rzeszów vs Ekoball Stal Sanok 6:0

Bramki dla Stali: Michał Musik, Kacper Sumara, Maks Kozłecki, Michał Opalski, Seweryn Strzelec, samobójcza

… i pewnie zwycięża Resovię

Trener Łukasz Cabaj: Obie drużyny były świadome stawki tego pojedynku i dlatego początek wyglądał bardzo spokojnie. Pierwsze 20 minut przebiegały pod naszą kontrolą, później do głosu zaczęli dochodzić rywale. Do przerwy wynik bezbramkowy, choć jedna i druga strona miała swoje okazje. Druga połowa to już pełna inicjatywa Stali i kompletna dominacja nad rywalami. Wynik otwiera Opalski po karnym na Musiku, podwyższa Musik po szczęśliwym wykończeniu akcji Kozleckiego. Strzelanie kończy Sumara efektowna podcinka nad bramkarzem i pewnie pokonujemy zespół Resovii. Stal, kreując kolejne szanse miała jeszcze możliwość, by podwyższyc wynik. Rywale w drugiej połowie nie mieli żadnych argumentow żeby nam zagrozić.

Stal Rzeszów vs Resovia 3:0

Bramki dla Stali: Michał Opalski, Michał Musik oraz Kacper Sumara

Sobota pod znakiem inauguracji ligi żaka starszego

Pierwsza kolejka ligi żaka starszego rozegrana została na obiektach w Jaśle, gdzie nasi chłopcy mogli rywalizować z Orzełkiem Brzozów, AP Jasło, Czarni Jasło oraz Resovia Rzeszów. Niedzielę spędziliśmy w Przecławiu, gdzie odbywał się turniej Husqvarna Cup. W stawce rywalizowało 12 zespołów podzielonych na 3 grupy.

Trener Radosław Gromala: Sobota stała pod znakiem inauguracji ligi żaka starszego. Lepsze momenty przeplataliśmy słabszymi. Widać, jak dużo mamy jeszcze do nauki, jednak ze spokojem patrzymy w przyszłość. Bardzo dobrze przygotowany turniej, wielkie brawa dla organizatorów, mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli gościć na obiektach drużyny z Przecławia. Był to nasz pierwszy sprawdzian w tym sezonie w rywalizacji turniejowej. Przed nami dużo pracy, jednak widać było momentami bardzo wysoki potencjał tego zespołu.

Rocznik 2011 wygrywa na Pustyni i inauguruje ligę kompletem zwycięstw

W środę drużyna 2011 wzięła udział w turnieju organizowanym przez MULKS Pustynia.

Trener Marcin Skiba: Dużo gry i krótkie przerwy, dobra organizacja, brawa dla gospodarzy. Rywalizowaliśmy w formule każdy z każdym. Mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami Iglopoolu Dębica, DAP-u Dębica, gospodarzem MULKS Pustynia, Czarni Połaniec oraz Galacticos Ostrowiec. Zanotowaliśmy komplet zwycięstw, wygrywając w turnieju. 

W niedzielę natomiast zainaugurowaliśmy rozgrywki ligowe na stadionie w Stalowej Woli.

Trener Marcin Skiba: Mierzyliśmy się z Siarką Tarnobrzeg, ZKS Stalowa Wola, UKS FA Nisko oraz FA Stalowa Wola notując komplet zwycięstw, zdobywając 29 bramek w czterech meczach.  Za tydzień czeka nas kolejna kolejka ligowa, tym razem to my będziemy gospodarzem. 

Z Dębicą ponownie ósemka do przodu


Trener Maciej Seroka: Drugi w danym tygodniu mecz z drużyną z Dębicy (wcześniej Igloopol Dębica 0:8 Stal Rzeszów – przyp. red.). Teraz przygotowujemy się na kolejne dwa spotkania z wymagającymi rywalami Beniaminkiem w Krośnie i Siarka Tarnobrzeg również na wyjeździe.


Stal Rzeszów 8:0 DAP Dębica

Bramki dla Stali: Kędziora x3, Cielewicz x2, Kula, Skubisz i Leniart

Najnowsze aktualności