Artykuły

Jakie są plany Stali Rzeszów na przerwę zimową? „Mam do dyspozycji świetnych ludzi o wysokich umiejętnościach”

piątek, 15/01/2021

Przerwy pomiędzy rundami czy sezonami charakteryzują się sporym ruchem na rynku transferowym. W trakcie okienek kluby starają się podnieść jakość piłkarską zespołu poprzez zakontraktowanie nowych zawodników. Czego możemy spodziewać się w Stali Rzeszów? O plany na nadchodzące tygodnie spytaliśmy Michała Wlaźlika – dyrektora klubu oraz Daniela Myśliwca – trenera I drużyny Żurawi.

Biało-niebiescy w miniony poniedziałek wrócili do treningów grupowych. Były to zarazem pierwsze zajęcia prowadzone przez Daniela Myśliwca – nowego szkoleniowca biało-niebieskich. W ciągu tygodnia Stalowcy trenowali codziennie, w większości były to podwójne jednostki treningowe.

Rozpoczynając w poniedziałek pracę z zespołem jasno zakomunikowałem, czego będziemy wymagać od zawodników i nad czym będziemy pracować. Każdy z piłkarzy ma u mnie czystą kartę powiedział Daniel Myśliwiec, trener I drużyny Stali Rzeszów.Mam do dyspozycji świetnych ludzi o wysokich umiejętnościach, którzy bardzo dobrze pracują na treningach. Od samego początku, od pierwszego zadania, wprowadzamy małe zasady, które mają nas prowadzić do celu.dodał.

Trener Daniel Myśliwiec poprowadził w poniedziałek pierwszy w nowym roku trening grupowy Stali Rzeszów. Nowy szkoleniowiec biało-niebieskich podkreslił, że ma do dyspozycji ludzi o wysokich umiejętnościach, którzy bardzo dobrze pracują na treningach (fot. Artur Ruszała)

Jutro Stalowcy rozpoczną serię sparingów przygotowujących do rozgrywek ligowych. Pierwszym przeciwnikiem biało-niebieskich będzie zajmujący trzecie miejsce na zapleczu Ekstraklasy Górnik Łęczna. Czy w meczach przygotowawczych możemy się spodziewać nowych twarzy w Stali Rzeszów?

W lipcu poprzedniego roku ten zespół był o jeden rzut karny od zaplecza Ekstraklasy. W bardzo krótkiej przerwie letniej zdecydowaliśmy się zbudować drużynę w oparciu o mieszankę rokujących młodzieżowców, którzy wywalczyli sobie miejsce w pierwszym składzie, z doświadczonymi zawodnikami z wyższych lig powiedział Michał Wlaźlik, dyrektor Stali Rzeszów. – Doświadczenie zebrane w poprzedniej rundzie oraz informacje o możliwościach zawodników pozwalają sądzić, że tę drużynę stać na więcej. Nie pokazaliśmy jeszcze pełni swoich możliwości – tego, co obecny skład naprawdę potrafi. Jeżeli ktokolwiek ma do niego dołączyć, to tylko bardzo mocny zawodnik, który szybko się do nas zaadaptujezakończył.

Najnowsze aktualności