Artykuły

Jakub Szczypek: „Chcemy wygrywać każde kolejne spotkanie”

czwartek, 25/03/2021

Drużyna Żurawi na 24. kolejkę eWinner II ligi wybierze się do Elbląga na mecz z miejscową Olimpią. Przed spotkaniem wypowiedzi udzielił zawodnik biało-niebieskich — Jakub Szczypek.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

O swoim występie przeciwko Zniczowi Pruszków

Na ogół starałem się jak najlepiej realizować założenia trenera Myśliwca. Myślę, że w miarę dobrze mi to wyszło. Starałem się być aktywny w ofensywie i defensywie, wypychać rywali i asekurować. Ważne, żebym utrzymał w miarę podobną grę w obronie, ale chciałbym jeszcze dołożyć trochę więcej od siebie z przodu.

O spotkaniu ze Zniczem Pruszków

Myślę, że możemy być na pewno zadowoleni z tego, jak dość skutecznie omijaliśmy pressing Znicza. Brakowało nam jednak tego ostatniego podania oraz wykończenia akcji i myślę, że to jest na pewno do poprawy. Stać nas na to, by w następnych meczach wyglądało to lepiej.

O najbliższym meczu z Olimpią Elbląg

Chcemy wygrywać każde kolejne spotkanie, aczkolwiek nie przygotowujemy się jakoś specjalnie, tylko staramy się przygotować tak, jak gralibyśmy z każdym innym rywalem w tej lidze. Mamy czas, by przygotować się do meczu, bo mikrocykl treningowy jest dłuższy i nie wypadł nam żaden mecz na tygodniu. Trener ma przygotowany plan na to spotkanie i z każdym kolejnym treningiem systematycznie go wdraża. Każde spotkanie jest tak samo ważne w tej lidze i w każdym gra się o trzy punkty, a my chcemy to robić. Wiemy, że Olimpia jest dość defensywną drużyną i na pewno też będzie głodna trzech punktów.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Dotyczy meczu

Stadion Olimpii Elbląg
II Liga 2020/2021

1:3

Najnowsze aktualności