Wszystkie aktualności

Jakub Szczypek w Stali Rzeszów

czwartek, 11/02/2021

Jakub Szczypek został nowym zawodnikiem Stali Rzeszów.

20-letni Jakub Szczypek został nowym zawodnikiem Stali Rzeszów. Młody pomocnik występował przez ostatnie półtora sezonu w klubie partnerskim Stali Rzeszów – Wólczance Wólka Pełkińska.

Pierwsze piłkarskie szlify Szczypek zbierał w Mazowszu Miętne, aby później przenieść się do Escoli Varsovia. W niej przez sześć sezonów przeszedł kolejne etapy szkolenia, grając m.in. w Centralnej Lidze Juniorów. 13 sierpnia 2019 roku trafił na zasadzie transferu definitywnego do klubu partnerskiego Stali Rzeszów – Wólczanki Wólka Pełkińska. Był to dla utalentowanego młodzieżowca pierwszy seniorski klub w karierze – rozegrał w jego barwach 32 mecze ligowe i zdobył jedną bramkę. W minionej rundzie, pod okiem trenera Daniela Myśliwca, wystąpił w 19 spotkaniach, wszystkie zaczynając od pierwszej minuty.

Bardzo się cieszę, że w trakcie mojej półtorarocznej przygody z Wólczanką udało mi się pokazać z dobrej strony, co zaowocowało transferem do Stali. Przejście tutaj jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Wiem, że trener dostrzegł we mnie atuty i chce mi dać szansę w tym klubie. Słyszałem bardzo wiele dobrego o Stali – wiem, że jest tutaj bardzo wysoki poziom jeżeli chodzi o organizację, treningi, profesjonalizm. Myślę, że mogę się tutaj bardzo dużo nauczyćpowiedział Jakub Szczypek tuż po podpisaniu kontraktu ze Stalą Rzeszów.

Przy współpracy z klubami partnerskimi tworzymy możliwości monitorowania potencjału młodych, zdolnych zawodników. Bazując na naszej wiedzy, doświadczeniu i potrzebach, tworzymy spójne rekomendacje i wytyczne do prowadzenia młodych zawodnikow w Izolatorze Boguchwała i Wólczance Wólka Pełkińska. Obserwacja i rozmowy z trenerami drużyn partnerskich stanowią część zaplanowanego procesu treningowego, który ma za zadanie zwiększyć szansę na trafienie do I zespołu Stali Rzeszów. Znakomitym przykładem tego procesu jest Jakub Szczypek, który przeszedł wyżej opisaną drogę. Obecnie młodzi zawodnicy z naszej akademii oraz najzdolniejsza młodzież z kraju, trafiając do Stali, mają możliwość realizacji swojego rozwoju sportowego w kontekście dojścia do gry w piłce seniorskiej, bazując na przedstawionej wyżej koncepcjipowiedział Krzysztof Skarżyński, Koordynator piłki jedenastoosobowej.

Witamy w Stali!

Najnowsze aktualności