Artykuły

Jarosław Fojut: „Każdy już czeka na to, żeby wyjść na boisko i zagrać o punkty”

piątek, 26/02/2021

Stal Rzeszów wraca do gry w rozgrywkach II ligi piłkarskiej. W pierwszym spotkaniu w nowym roku zmierzy się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Przed spotkaniem kilka słów powiedział Jarosław Fojut.

O okresie przygotowawczym i nastawieniu na jutrzejszy mecz

Nastawienie przed powrotem do gry jest dobre. Absolutnie wszyscy w zespole są podekscytowani tym, że liga wraca. Co z formą, to okaże się w sobotę. Okres przygotowawczy był na tyle długi, że każdy już czeka na to, żeby wyjść na boisko i zagrać o punkty. Także myślę, że to jest takie podekscytowanie i trochę zadowolenie przed tym, co nas czeka już jutro. Precyzując – jedziemy do Wronek po trzy punkty.

O rozegranych sparingach i przygotowaniach

Ciężko mi mówić, czy jesteśmy zadowoleni z naszych rozegranych sparingów. Z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że jak najbardziej, ale to trener będzie tego najlepszym recenzentem. Widać jednak, że rozumiemy się na boisku. Taktyka i sposób naszej gry nieco się zmienił i na pewno coraz więcej rzeczy robimy bez większego zastanowienia i przychodzą one naturalnie. Myślę też, że przygotowanie fizyczne każdego z chłopaków jest na takim poziomie, jakim by chcieli.

O celach na najbliższą rundę

Gdybym powiedział, że nie mamy absolutnie żadnego ciśnienia na ten awans, to byłaby to głupota. Oczywiście chcemy awansować do 1. ligi i to jest nasz cel. Dopóki mamy matematyczne szanse, to na pewno przez każdą minutę na boisku będziemy robić wszystko, żeby awansować. To nasz cel i nie ma potrzeby mówić o tym cicho ani ukrywać tego. Teraz jedziemy do Wronek, aby zacząć i wznowić misję pod tytułem „awans do 1. ligi”. Mogę powiedzieć, że ten zespół stać na to, aby na jesień zagrać wyżej. Teraz tylko musimy to pokazywać z każdym kolejnym meczem.

Najnowsze aktualności