Filmy

Karol Zniszczoł po meczu z Pogonią Siedlce

sobota, 23/10/2021

Po spotkaniu w ramach 14. kolejki eWinner II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Pogonią Siedlce, wygranym przez biało-niebieskich 3-0 w pomeczowej konferencji prasowej wziął udział asystent pierwszego trenera Stali Rzeszów – Karol Zniszczoł, który ocenił to spotkanie oraz odpowiedział na pytania dziennikarzy.

– Myślę, że przez całe spotkanie mieliśmy nad nim kontrolę. Kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym meczu była cierpliwość i konsekwencja w realizacji tego, co przed meczem sobie nakreśliliśmy. Gratulacje dla piłarzy, bo to oni grają i oni wygrywają mecze. Z mojej strony podziękowania dla sztabu, który dobrze wykonywał swoją pracę w tym tygodniu i wspieraliśmy się nawzajem pod nieobecność trenera. Myślę, że robota została wykonana tak, jak trzeba.

„My od samego początku chcemy dominować i zdobywać bramki. Po prostu one nie wpadły, a to, że z biegiem czasu ta przewaga była coraz bardziej widoczna, to kwestia tej konsekwencji i cierpliwości, o której mówiłem na początku oraz przede wszystkim skuteczności”

Karol Zniszczoł o urazie Łukasza Góry

– Łukasz został uderzony przez Wojciecha Trochima z łokcia i miał problemy z zatamowaniem krwawienia. Myślę, że zagra w najbliższym meczu z Motorem Lublin, ale to pytanie powinno być skierowane do sztabu medycznego.

… o tym, co zdecydowało w dzisiejszym spotkaniu o sukcesie

– Myślę, że to o czym powiedziałem na samym początku, czyli konsekwencja w realizowaniu tego, co chcieliśmy robić oraz cierpliwość. Myślę, że z biegiem czasu ta przewaga była coraz bardziej widoczna na boisku i ten wynik mógł być nawet wyższy.

… o tym, czy w pierwszej połowie chcieli zmęczyć Pogoń, a w drugiej połowie ruszyć do brutalniejszego ataku

– My od samego początku chcemy dominować i zdobywać bramki. Po prostu one nie wpadły, a to, że z biegiem czasu ta przewaga była coraz bardziej widoczna, to kwestia tej konsekwencji i cierpliwości, o której mówiłem na początku oraz przede wszystkim skuteczności.

… o tym, czy w drugiej połowie drużyna bardziej postawiła na ataki lewą stroną

– O tym, którą stroną atakujemy na boisku, decydują przede wszystkim piłkarze. To oni czują przestrzenie, czują, gdzie jest miejsce, żeby grać i oni czują, gdzie można stworzyć przewagę. Chwała im za to, że jak pan zauważył, zdecydowali się grać tak, aby było po prostu skutecznie.

… o tym, czy sztab zastanawiał się w przerwie, aby zmienić Ramila Mustafaeva po pierwszej połowie

– Nie, dostał jedną informację odnośnie do tego, co może poprawić, żeby być bardziej skutecznym w swoich działaniach i po prostu to zrobił.

… o tym, czy czują komfort, kiedy przewaga nad rywalami wzrasta

– Myślę, że to nie ma większego znaczenia, bo my do każdego kolejnego meczu wychodzimy po to, żeby go wygrać i dopisać kolejne trzy punkty, a to, co robią przeciwnicy, nie jest dla nas w tym momencie istotne.

Najnowsze aktualności