Kolejna wygrana w eWinner II lidze. Stal lepsza od Pogoni Grodzisk Mazowiecki

sobota, 27/11/2021

Stal Rzeszów wygrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3-1 w spotkaniu 19. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla biało-niebieskich zdobywali Damian Michalik, Dominik Marczuk oraz Dawid Olejarka. Zwycięstwo w tym spotkaniu umacnia Stal na pozycji lidera eWinner II ligi.

Do spotkania z Pogonią Grodzisk Mazowiecki biało-niebiescy przystępowali w nieco okrojonym składzie ze względu na przypadki koronawirusa w drużynie. Trener Daniel Myśliwiec zdecydował się zatem włączyć do kadry meczowej dwóch zawodników z Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów – Miłosza Kaczora oraz Benedykta Piotrowskiego, którzy znaleźli się na ławce rezerwowych. Stalowcy ze względu na kwarantannę ostatni mecz ligowy zagrali równe dwa tygodnie temu – z rezerwami Lecha Poznań, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Pogoń z kolei przystępowała do meczu ze Stalą w nie najlepszych nastrojach, gdyż w ostatniej kolejce ligowej uległa 1-3 ostatniej drużynie w tabeli – Sokołowi Ostróda.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego ofensywnego akcentu Stali. Już w 24. sekundzie Damian Michalik posłał piłkę w pole karne gości, ale Ramil Mustafaev będąc naciskanym przez obrońcę Pogoni nie zdołał oddać strzału na bramkę. Dogranie zamykał jeszcze Andreja Prokić, ale uderzył wysoko nad bramką. W początkowych fragmentach spotkania goście byli od początku ustawieni niżej, będąc napieranymi przez zawodników Stali. Biało-niebiescy najczęściej penetrowali boczne sektory na połowie przeciwnika i stamtąd zagrażali rywalom. W 9. minucie Jean Sarmiento przedarł się prawym sektorem boiska w szesnastkę Stali i oddał strzał z pola karnego, ale na szczęście tylko w boczną siatkę. Aktywny na „dziewiątce” w Stali był Ramil Mustafaev, który szukał gry, próbował schodzić w boczne sektory, ale równie często atakował piłki, które były dogrywane na pole karne.

Biało-niebiescy mieli pierwsze fragmenty gry pod kontrolą, ale goście z czasem atakowali nieco odważniej – szczególnie posyłając prostopadłe piłki na pole karne czy dogrywając z bocznych sektorów. Przyjezdni często próbowali także wykorzystywać niedokładne podania zawodników Stali i kontratakowali. Do akcji ofensywnych Stali często włączali się boczni obrońcy – Piotr Głowacki oraz Dominik Marczuk i regularnie rozpoczynali szybkie kontrataki mocnymi podaniami do Prokicia czy Michalika. W 20. minucie wynik spotkania otworzył Damian Michalik, który oddał mocny strzał z okolic 25. metra. Kilka chwil później o szybki rajd prawą stroną boiska pokusił się Dominik Marczuk, zagrał prostopadłą piłkę do Ramila Mustafaeva, ale ten uderzył minimalnie obok słupka. 180 sekund później odpowiedziała Pogoń, oddając strzał z szesnastki biało-niebieskich, ale wysoko nad bramką. W kolejnych minutach goście próbowali jeszcze zagrozić Stali, oddawali strzały, jednak nie zdołali strzelić bramki, która wyrównałaby wynik meczu. Biało-niebiescy próbowali jeszcze podwyższyć po rzutach rożnych, ale również bezskutecznie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Stali 1-0.

Początek drugiej połowy w wykonaniu obu drużyn był dość odważny. Oba zespoły starały się podchodzić wyżej, wymuszać błędy i próbowały doskoków pressingowych. Pogoń podobnie jak w pierwszej połowie zagęszczała środek pola i była ciasno ustawiona w defensywie, a Stalowcy próbowali często spokojnie wyprowadzać ataki z własnej połowy. W drugiej części spotkania biało-niebiescy mieli zdecydowanie więcej stałych fragmentów gry, które kończyły się dobrymi dośrodkowaniami na pole karne przyjezdnych. W 55. minucie po rzucie rożnym piłka została wybita przed pole karne. Dopadł do niej Dominik Marczuk, który oddał strzał, zdobywając piękną bramkę na 2-0. Przyjezdni także tworzyli swoje sytuacje. W 59. minucie po rzucie rożnym jeden z zawodników gości oddał strzał w poprzeczkę Stali. Kilka sekund później Bartłomiej Poczobut dostał piłkę w pole karne, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Artur Haluch. Trzy minuty później wspomniany wcześniej środkowy pomocnik biało-niebieskich zagrał w pole karne do Mustafaeva prostopadłą piłkę, jednak dobrze interweniował obrońca Pogoni i wybił piłkę na rzut rożny.

W 70. minucie trener Stali dokonał pierwszej zmiany. Boisko opuścił Ramil Mustafaev, a w jego miejsce pojawił się Rafał Maciejewski. Na kwadrans przed końcem spotkania Andreja Prokić dograł z lewej strony do Rafała Maciejewskiego, ale ten w stuprocentowej sytuacji uderzył nad bramką rywala. Goście nie odpuszczali, starali się kontratakować i w 81. minucie zdołali strzelić bramkę kontaktową. Końcówka była nieco bardziej nerwowa, ale Stalowcy wciąż kontrolowali przebieg meczu, co udokumentowali bramką w 95. minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 3-1, co umocniło ich na pozycji lidera.

Stal Rzeszów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3-1 (1-0)

1-0 Damian Michalik 20′
2-0 Dominik Marczuk 55′
2-1 Jean Sarmiento 81′
3-1 Michał Zimmer 90+5′ (sam.)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Paweł Oleksy, Łukasz Góra, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut, Krystian Wrona, Krzysztof Danielewicz – Andreja Prokić, Ramil Mustafaev (70′ Rafał Maciejewski), Damian Michalik (92′ Dawid Olejarka)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Artur Haluch – Piotr Maślanka, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Michał Zimmer – Mateusz Lisowski (72′ Daniel Łukaszczyk), Piotr Owczarek, Michał Kołaczek, Bartłomiej Urbański (72′ Aleksander Theus), Wojciech Kalinowski (61′ Damian Jaron) – Jean Franco Sarmiento

Żółte kartki: Ramil Mustafaev 27., Wiktor Kaczorowski 89. – Rafał Zembrowski 70.