Komplet punktów w Elblągu

sobota, 27/03/2021

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Stal Rzeszów pokonała Olimpię Elbląg 3-1 w meczu 24. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Krystian Pieczara (dwie) i Grzegorz Goncerz.

Pierwsza połowa to próby ataków biało-niebieskich, szczególnie lewym sektorem boiska, z którego często w pole karne dogrywał Sławek. Gospodarze starali się wychodzić wysoko i odbierać futbolówkę zawodnikom Stali, ale ci dobrze nią operowali. Bardzo dobrze od pierwszych minut spisywał się bramkarz zespołu gospodarzy — Andrzej Witan, który wyłapywał wrzutki Stalowców i pewnie wychodził do piłek. Żurawie przy atakach Olimpijczyków byli ciasno ustawieni w defensywie, a Damian Kostkowski dobrze spisywał się w działaniach obronnych i asekurował kolegów z zespołu. Zdecydowanie częściej zawodnicy Stali byli obecni pod bramką Olimpii i próbowali oddawać strzały, jak chociażby Kotwica czy Maciejewski, którzy mieli swoje dobre sytuacje na gole, ale piłka mijała słupek. Brakowało w pierwszej połowie konkretnych i groźnych sytuacji z obu stron. Olimpia próbowała szukać okazji na bramkę w rzutach rożnych, których miała w pierwszej połowie cztery, ale wszystkie z nich paliły na panewce.

Biało-niebiescy dłużej utrzymywali się przy piłce. Gospodarze przy stałych fragmentach bronili się nawet w dziesięciu, a przy akcjach najczęściej w siedmiu. W 24. minucie wejście Oskara Kordykiewicza w Błażeja Szczepanka zakończyło się żółtą kartką, a kilka minut później zatrzymywanie kontry przez Aleksandra Wańka i ciągnięcie Wolskiego za koszulkę zakończyło się tak samo. Stalowcy próbowali prawą stroną boiska puszczać najczęściej szybkie kontry, ale były one dobrze zatrzymywane przez Olimpię. Na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry Patryk Burzyński za uderzenie łokciem Maciejewskiego został bezpośrednio ukarany czerwoną kartką. Trener Olimpijczyków musiał reagować i ściągnął z boiska Aleksandra Wańka, a w jego miejsce pojawił się Wojciech Zyska. W pierwszej części meczu Stal oddała trzy celne strzały na bramkę, rywal zero.

Lepszego otwarcia drugiej połowy być nie mogło. W 46. minucie uderzenie Pieczary piłka po strzale pieczary zatrzepotała w siatce. Obie drużyny ze spokojem starały się rozprowadzać piłkę. Olimpia szukała swoich szans od początku drugiej połowy w dogrywaniu piłki na pole karne, ale czujny był Kaczorowski. Po dziesięciu minutach gry trener Jacek Trzeciak podjął decyzję o kolejnych zmianach. Boisko opuścił Kordykiewicz i Kiełtyka, a w ich miejsce pojawił się Poliński i Jabłoński. Później sporo się działo. Najpierw w 57. minucie Pieczara podwyższył na 2-0, ale dwie minuty potem zagranie Jabłońskiego do Polińskiego i bramka gospodarzy na 1-2. Olimpijczycy byli praktycznie całym składem w działaniach defensywnych, ale potrafili zaatakować. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Stalowcy dobrze spychali Olimpię do defensywy i szukali okazji na kolejną bramkę, dobrze jednocześnie pilnując własnych szeregów obronnych.

W 73. minucie ukarany żółtą kartką został Mariusz Sławek, a minutę poźniej trener Myśliwiec zdecydował się na pierwszą zmianę. Boisko opuścił Bartosz Wolski, a na placu pojawił się Ramil Mustafaev. Gra toczyła się dalej i to biało-niebiecy wciąż przeważali. W Elblągu przyszedł także ulewny deszcz. Nadeszła 80. minuta i kolejne zmiany trenera Myśliwca – boisko opuścił Sławek, Maciejewski oraz Pieczara, a pojawili się Goncerz, Olejarka i Kłos. Później ten ostatni próbował oddać mocny strzał na bramkę, ale został zblokowany przez defensora gospodarzy. Następnie próbował jeszcze zbijać głową piłkę na piąty metr. Kolejne minuty to kolejne zmiany. Na boisku w zespole gospodarzy zameldowali się Filipczyk i Ressel, a zeszli Krasa i Sedlewski. W zespole Stali natomiast pojawił się Reiman w miejsce Szczepanka. Olimpijczycy jeszcze ostatnie pokłady sił kładli na atakowanie bramki Żurawi, ale dobrze spisywali się nasi defensorzy. Mecz w 93. minucie bramką zwieńczył Grzegorz Goncerz i potwierdził zwycięstwo Stali Rzeszów.