Komunikaty klubowe

Komunikat Prezesa Stali Rzeszów S.A. Rafała Kalisza

niedziela, 20/06/2021

Drodzy kibice,

To były jedne z moich trudniejszych dni w roli prezesa Stali Rzeszów. Do ostatniego spotkania – podobnie jak i Wy – wierzyłem, że uda nam się zrealizować nasz cel awansu do pierwszej ligi. Jak wiecie, jestem człowiekiem, który stawia na ludzi i wierzy w nich do samego końca, dlatego nasza drużyna miała szansę walki o awans w określonym kształcie. Szansę pokazania, że wpisują się w obrany przez nas styl ofensywnej gry i ostatecznie, że zasługują na miano ludzi ze Stali.

Niestety zawiedliśmy naszych kibiców. Zdajemy sobie z tego sprawę i tego rozczarowania nie przykryją żadne statystyki czy nawet najlepszy marketing. Ścieżka, którą sobie wyznaczyliśmy, nie jest łatwa, ale wierzę, że z Waszym wsparciem zbudujemy Klub, które będzie po prostu wygrywał i wszyscy będziemy mogli być dumni z biało-niebieskich barw. Zamiast obszernego podsumowania pragnę powiedzieć, że zrobię wszystko, aby rozczarowanie kibiców zamienić w radość.

Podjąłem także decyzje personalne o zmianach w strukturze klubu. Dotychczasowy Dyrektor Sportowy – Michał Wlaźlik został odwołany ze sprawowanej funkcji oraz odsunięty od pionu sportowego. Jednocześnie nowym Dyrektorem Sportowym Stali Rzeszów został Jarosław Fojut. Uważam, że ma on wiedzę, doświadczenie oraz obycie w świecie piłkarskim, które są niezbędne do podejmowania właściwych dla tego pionu decyzji. Trenerem w nowym sezonie nadal będzie Daniel Myśliwiec, którego nie możemy w pełni obiektywnie i sprawiedliwie rozliczyć z pracy przy zespole, jaki był budowany do tej pory. Szkoleniowiec ma moje zaufanie i wsparcie oraz dostanie szansę poprowadzenia odpowiednio wzmocnionego zespołu. Wraz z Dyrektorem Sportowym dobierze do składu takich zawodników, jakich uważa za stosowne i będzie rozliczany za swoje decyzje oraz wyniki prowadzonej przez siebie drużyny.

Wierzę, że w nowym sezonie, wyciągając wnioski z niedawno zakończonych rozgrywek, pierwsza drużyna Stali Rzeszów – wizytówka naszego klubu oraz najważniejszy punkt naszej pracy – zaprezentuje się zdecydowanie lepiej oraz spełni pokładane w niej nadzieje. Jednocześnie zapewniam, że nasze cele pozostają niezmienne oraz że wszyscy dołożymy wszelkich starań, aby Stal Rzeszów cieszyła Kibiców swoją postawą.

Rafał Kalisz

Najnowsze aktualności