Artykuły

Konrad Czapeczka: Otwieramy się na inną formę pracy

czwartek, 23/04/2020

Trener mentalny naszego Klubu przeprowadził wraz z Rafałem Malinowskim kolejne szkolenie dla zawodników Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Za nami kolejne szkolenie. Mógłbyś opisać sympatykom co ono ma na celu?
Dbamy o przygotowanie mentalne naszych podopiecznych, które jest niezwykle istotne w rozwoju młodego zawodnika. Obecnie można powiedzieć, że te zajęcia odbywają się w ramach treningu wiedzy. Tym razem skierowane były do najstarszej grupy wiekowej Akademii, a organizatorami tego typu przedsięwzięć są trenerzy Maciej Tokarczyk i Karol Zniszczoł.

Czy możemy spodziewać się, że takie warsztaty będziecie organizować cyklicznie?
Myślę, że jak najbardziej. Nie zapominajmy, że rozwijamy szkolenia dla naszych podopiecznych również w obszarze techniczno-taktycznym, a także motorycznym. Jesteśmy zadowoleni, że każda dziedzina cieszy się dużym zainteresowaniem.

Skoro jesteśmy przy frekwencji, to jak oceniasz odbiór Waszej pracy?
– Pozytywne sygnały docierały do nas już po pierwszym szkoleniu. Jednak o konkretną opinię warto zapytać samych zainteresowanych. Niemniej zawodnicy w ramach ankiet zdecydowali, że chcą więcej takich zajęć, co nas wszystkich bardzo cieszy. Obecna kwarantanna zmusiła nas do zmiany trybu prowadzenia szkoleń, ale z wielką przyjemnością otwieramy się na inną formę pracy, która mamy nadzieję przyniesie pozytywne efekty.

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Najnowsze aktualności