Krakowski niedosyt

sobota, 10/10/2020

Stal Rzeszów zremisowała z Garbarnią Kraków 0-0 w meczu 8. kolejki II ligi. Biało-niebiescy przeważali zwłaszcza w drugiej połowie, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę przeciwnika.

W pierwszej połowie kibice na stadionie w Krakowie mogli obejrzeć dużo walki. Arbiter Damian Gawęcki pokazał aż pięć żółtych kartek w premierowej odsłonie tego spotkania – dwie gospodarzom i trzy naszemu zespołowi. Już w 15. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Damian Michalik, a jego miejsce zajął Rafał Maciejewski. Oba zespoły de facto nie stworzyły sobie w pierwszej części spotkania klarownej sytuacji na zdobycie bramki. Na uwagę zasługuje strzał z ostrego kąta Morysa z 25. minuty oraz uderzenie Góreckiego z woleja w 40. minucie, ale w obu akcjach na posterunku był Wiktor Kaczorowski, który pewnie złapał piłkę. Biało-niebiescy szukali tak przedarcia się skrzydłami jak i piłkami prostopadłymi, ale albo czujnie interweniowała defensywa przeciwnika, albo zagrania piłkarzy biało-niebieskich były zbyt mocne.

W drugiej części spotkania Żurawie zaczęły przejmować inicjatywę. W 54. minucie w sytuacji sam na sam po długim podaniu Kotwicy znalazł się Goncerz, ale posłał piłkę obok bramki. Dziesięć minut później, po kontrze naszego zespołu, w polu karnym świetnie ograł obrońcę Szczepanek, ale uderzył ponad poprzeczką. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał z powietrza Jarosława Fojuta wylądował na poprzeczce bramki Garbarni. Piłka odbiła się później od ziemi, ale arbiter stwierdził, że nie przekroczyła linii bramkowej. W 83. minucie kropnął z dystansu po ziemi Wolski, który chwilę wcześniej wszedł na murawę, ale futbolówka, odbijając się od słupka, opuściła plac gry. W końcówce swoją szansę z kontry mieli miejscowi, ale świetnie interweniował Kaczorowski.

W trzech doliczonych minutach biało-niebiescy nadal szukali bramki na wagę zwycięstwa. Niestety, defensywa Garbarni pozostała niepokonana i do Rzeszowa wracamy z jednym punktem. Jest to ważne oczko, które można dopisać do ligowej tabeli, zwłaszcza w świetle innych wyników tej kolejki, ale niedosyt pozostaje. Nie ulega jednak wątpliwości, że Garbarnia była bardzo wymagającym rywalem i postawiła wysoko poprzeczkę. Następny mecz Stalowcy rozegrają 17 października o 15:00 ze Śląskiem II Wrocław na Hetmańskiej 69.