Artykuły

Krystian Pieczara: „Jesteśmy maksymalnie skoncentrowani”

czwartek, 01/04/2021

Biało-niebiescy w najbliższej kolejce eWinner II ligi zmierzą się na Stadionie w Stalowej Woli z Błękitnymi Stargard. Będzie to już 25. kolejka ich zmagań w II lidze. Kilka słów przed tym meczem powiedział Krystian Pieczara — napastnik Żurawi.

O obecnej sytuacji w lidze

Dwa ostatnie spotkania były dość dobre w naszym wykonaniu. Widać, że jako drużyna coraz lepiej zaczynamy rozumieć się w tym systemie gry i na pewno do kolejnego meczu podejdziemy bardzo skoncentrowani i pozytywnie nastawieni. Mam nadzieję, że potwierdzimy kolejnym meczem, że jesteśmy w dobrej dyspozycji i na właściwych torach.

O swojej obecnej formie

Jak wspomniałem wcześniej, zaczynamy dobrze funkcjonować w naszym systemie i coraz lepiej wyglądamy jako zespół. Często jest tak, że gra napastnika to wypadkowa formy innych zawodników i tak też jest w moim przypadku. Gra sprawia nam coraz więcej przyjemności.

O ostatnim spotkaniu z Olimpią Elbląg

Olimpia, jak na warunki drugoligowe, to bardzo wymagający przeciwnik, który traci mało bramek i jest bardzo dobrze zorganizowany w defensywie. Dlatego strzelenie im bramki momentami wydaje się wręcz nieosiągalne. My, dzięki swojej cierpliwości i konsekwencji, wygraliśmy mecz w Elblągu, na bardzo trudnym terenie.

O nadchodzącym meczu z Błękitnymi Stargard

Przed nami kolejne trudne spotkanie. Jesteśmy maksymalnie skoncentrowani i nie popadamy w hurraoptymizm po ostatnim meczu. Ja wychodzę z założenia, że każdy mecz jest tak samo trudny. Na świeżo mogę podać przykład reprezentacji Polski z Andorą, gdzie my mając najlepszego zawodnika na świecie, mieliśmy wygrać w cuglach, a tak nie było. Szczególnie w II lidze każdy mecz jest trudny. Nie spodziewałbym się łatwej przeprawy i jestem wręcz pewien, że ten mecz będzie nas kosztował dużo pracy. Nawet pierwsze spotkanie z Błękitnymi, które wygraliśmy 5-0, nie było łatwe. Błękitni bardzo dobrze grali w piłkę, ale my zdołaliśmy ich wypunktować. Pracujemy tak samo, jak pracowaliśmy przed ostatnim meczem, bo każde kolejne spotkanie jest dla nas tak samo ważne.

Dotyczy meczu

Stadion Stal Stalowa Wola
II Liga 2020/2021

2:2

Najnowsze aktualności