Wszystkie aktualności

Maciej Sawicki o Stali: „Brawo, to jest przyszłość!”

wtorek, 31/12/2019

O Stali Rzeszów i naszej akademii znowu głośno. Tym razem miłe słowa w naszym kierunku padły w programie "Prawda Futbolu".

Autor tekstu: Tomasz Flakowski

W poniedziałek 30.12.2019 r. w programie Prawda Szkolenia na kanale Romana Kołtonia pt. „Prawda Futbolu” ukazał się LIVE zatytułowany „Wkracza certyfikacja szkółek piłkarskich w Polsce! I od razu polemika!”.

Gościem znanego redaktora byli Maciej Sawicki – sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wiesław Wilczyński – szef FCB Escola Varsovia (całość nagrania obejrzycie TUTAJ).

Dyskusja dotyczyła wprowadzonej przez PZPN certyfikacji szkółek piłkarskich, w ramach której doceniona została również Akademia Piłkarska Stali Rzeczów, która to otrzymała najwyższą możliwą ocenę – tzw. „złotą gwiazdkę”.

W trakcie programu Roman Kołtoń zadał hipotetyczne pytanie: „Jakbyśmy wprowadzili twarde reguły dla akademii piłkarskich na „platynową gwiazdkę”, która zakłada standardy najwyższe z najwyższych, to ile klubów mogłoby je spełnić?” Jednocześnie redaktor wspomniał tutaj o Stali Rzeszów, która większą część swojego budżetu przeznacza właśnie na rozwój akademii i szkolenie, co jego zdaniem jest drogą mniej oczywistą i trudniejszą w kontekście rozwoju samego klubu, ale jednocześnie „lepszą, fajniejszą i normalniejszą”. Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki skwitował ten stan rzecz w prosty sposób: „I brawo, to jest przyszłość!” przyznając jednocześnie, że jest to droga bardziej stabilna, która może pozwolić zaznaczyć pewne DNA w klubie i pewny model funkcjonowania klubu, co skwitował słowami „każdy sobie życzy tego”. Nie sposób się tutaj z panem Sekretarzem nie zgodzić.

Wiesław Wilczyński dodał, że „jeżeli chodzi o kluby profesjonalne, to mamy dobre przykłady i złe. Przykład Stali Rzeszów jest takim bardzo dobrym przykładem, kiedy inwestor ma bardzo precyzyjnie określoną wizję, ma bardzo mądrą strategię. Ja spotkałem się z Panem Kaliszem i widzę, że jest to taka praca długofalowa, na kilka lat i on osiągnie te cele, chociaż większość klubów to ma strategię na miesiąc, albo na tydzień,:”jak wygrać kolejny mecz i co tutaj zrobić, jeżeli to się nie spełni? To trzeba zmienić trenera, nie?” i tak w koło.”

Roman Kołtoń z „Prawdą Szkolenia” zawitał do nas w zeszłym miesiącu, a całość tego programu możecie zobaczyć TUTAJ, a wywiad – rzeka w formacie AMA (Ask Me Anything – pytaj o wszystko – tłum.) z prezesem Stali Rzeszów Rafałem Kaliszem, w którym dużo jest także o samej Akademii Stali i naszym SMS-ie obejrzycie TUTAJ. Zachęcamy do prześledzenia ww. treści i subskrybowania oficjalnego kanału Stali Rzeszów, bo w nowym roku czeka na Was tam bardzo dużo nowych formatów i treści, do których oglądania zapraszamy już dzisiaj.

 

Autor tekstu: Tomasz Flakowski

Najnowsze aktualności